Meade 6 LX70-EQ Manuel Teleskop İncelemesi

Meade 6 LX70-EQ manuel teleskop incelemesi

Meade 6 LX70-EQ Manuel Teleskop İncelemesi

Meade’nin son zamanlarda adından sıkça söz ettirdiği bir teleskopu olan; LX70-EQ teleskopu, oldukça kaliteli ve işlevsellik açısından mağazalarda yerini almış durumda. Bu teleskop ile kalite çıtasını iyice arttıran Meade teleskop markası, LX70-EQ Manuel modelinde oldukça sıra dışı bir tasarım deneyerek, tüketicilerini memnun bırakmak istemiş gibi görünüyor. Ayrıca, Meade 6 LX70-EQ Manuel modelinin fiyatı, diğer seviyedeki teleskoplar ile kıyaslanma gibi bir durumunda, daha ucuz olduğu ve daha kaliteli olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. İsterseniz, Meade 6’nın temel özelliklerine geçelim.


Meade 6 LX70-EQ Manuel Özellikleri

Olabildiğince şık tasarlanan LX70-EQ modeli, malzeme kalitesi olarak rakiplerinin karşısında oldukça üst seviyede görülüyor. Çünkü, teleskop malzemesi o kadar kaliteli ki, diğer markaların sunmuş olduğu kullanımlık rahatı vb. özellikleri Meade’nin yanında hiç olarak kalıyor. Teleskopun fiziksel özelliklerinden bahsedecek olursak; ayna bazlı çalışmakta ve yaklaşık 1500mm kadar keskin bir odak uzaklığı bulunmaktadır. Ayna çapı ise, olabildiğince yüksek tutulmuş ve kalite bazlı tam 150mm olarak imal edilmiştir.

Teleskopun tüp tasarımı optik olarak ele alınmış ve newtonian tüp tasarımı kullanılmış. Kalite lideri olan bu teleskopa, tüp tasarımları ve rakamsal açıları oldukça yakışmış olarak bizlere sunuluyor. Diğer özelliklerden bahsedecek olursak; teslimat kargosunun içerisinde, 2 adet Meade’nin üretmiş olduğu göz mercekleri geliyor ve gök cisimlerini daha iyi bulabilmeniz için; hedef dürbünü olarak adlandırılan aygıtta teslimat kargosunun içerisinde, müşteri ile buluşuyor.
Meade 6 galaksi gözlemi

Meade 6 LX70-EQ Manuel İle Gözlemlenecek Gezegenler

Teslimat kargosunun içerisinde gelen kaliteli bir karton kutu içerisinde; derin uzay gözlemi ve astronomi fotoğrafçılığı için yazan yazı dikkat çekiyor. Aslında bakarsanız ben ilk önce gezegen gözlemi yapmak istemiştim. Fakat bulunduğum şehir sebebi ile, daha doğrusu ışık kirliliği sebebi ile, normal bir şekilde gezegen gözlemi yapamadım. Fakat Meade 6 ile gözlemlenmiş; derin uzay gözlemleri fotoğraflarını bularak, sizlerle paylaşmak istedim.

Galaksi, yukarıda görmüş olduğunuz galaksi fotoğrafı, Meade 6 LX70-EQ modeli ile, ışık kirliliğinin olmadığı alanlarda çekilmiştir. Bu teleskop ile yapay ışık kaynaklarının olmadığı alanlarda, muhteşem gözlemler yapabilirsiniz.
Meade 6 yıldız küme gözlemi

Meade 6 LX70-EQ Manuel Almalı Mıyım?

Teleskopun Türkiye’deki fiyatı biraz pahalı olsa da, diğer kıyaslanacak teleskop markalarının fiyatlarından oldukça düşük ve malzeme kalitesi üstün seviyede diyebilirim. Ayrıca, Meade’nin üretmiş olduğu teleskoplar, oldukça kaliteli ve ayna bazlı olduğu için, sizleri yarı yolda koymaz ve uzun ömürlü bir teleskop almış olursunuz. O yüzden; Meade 6 teleskopunu, içinizde hiçbir çelişki olmadan alabilirsiniz.

Ayrıca, daha önce Meade'nin diğer modellerini incelemiştik. İncelenen modellere gitmek için;
Meade 8 LX200-ACF Teleskop İncelemesi
MEADE LX850-ACF Teleskop İncelemesi
Meade StarNavigator 130 Teleskop İncelemesi

3 yorum

Bence yine mükemmel. Teleskop ayrı güzel bizi dikkate alan insanlar ayrı teşekkür ederim :)

Yanıtla

Biz teşekkür ederiz :)

Yanıtla

Bu teleskop acayip güzel bir teleskop. Bence bütün astronomi tutkunları bunu çoooook beğenecektir.

Yanıtla

Yorum Gönder