Meade LS-6 Teleskop İncelemesi

Meade LS-6 teleskop incelemesi

Meade LS-6 Teleskop İncelemesi

Meade LS-6 teleskobu, Meade’nin derin uzay gözlemi ve gezegen gözlemi yapmak için üretmiş olduğu teleskobudur. Meade, LS serisinde her şeyi tüketiciye denk ve rahat gözlem yapılabilmesi için tamamı ile otomatik bir teleskoba dönüştürmüş. Yani, eğer bu teleskoba sahipseniz, sizin yapmanız gereken tek şey; arkanıza yaslanıp, göz merceğinden bakmak olacaktır. Meade’nin LS-6 serisini daha ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.


Meade LS-6 Özellikleri

Meade, bu teleskobunda her şeyi otomatik takip sistemine yaptırmakta ve rahat, titreşimsiz bir gözlem yapma olanağı sağlamaktadır. Ayrıca, Meade’nin geliştirmiş olduğu ve gök cisimlerini hafızasında barındıran teleskop beyni, teleskopla eş zamanlı çalışmaktadır. Yani, teleskopik beyin sayesinde, gök cisimlerini otomatik bir şekilde izleyebileceğiz. Bunların yanı sıra, teleskobun odak uzaklığı 1524 mm, diyafram açıklığı ise 152 mm olarak imal edilmiş. Bu oranlar gerçekten bir teleskopta bulunabilecek en iyi rakamlar, diyebilirim.

Ayrıca, teleskobun başarılı optik tasarımı, Acf olarak dizayn edilmiş. Yani, mercekli ve aynalı olarak kullanıcıya sunuluyor. Teleskobun tripodsuz ağırlığı, sınıfındaki diğer teleskoplara nazaran daha hafif ve daha kullanışlı bir şekilde yapılmış. Teleskobun net ağırlığı; 6 kilo 900 gram. Teleskobun teslimatında gelen aksesuarlar, tripod ve göz mercekleri olarak düşünülmüş. Bunların yanında ise, lazerli takip sistemi ve bulucu dürbün teleskoba bağlı olarak gelmektedir.
Meade ile galaksi gözlemi

Meade LS-6 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Meade LS-6, gezegen gözlemi yapmak için en iyi teleskoplar kategorisine çoktan girmiş bir durumda. Çünkü, kaliteli malzemeleri gözlem yapmak için üretilmiş havası vermekte olup, birçok teleskoptan daha üstün sistemlere sahip. Ayrıca, teleskobun hafıza beyninde bulunan gök cisimlerinin hepsini tanıyabiliyor ve koordinatlarını led ekrana yansıtabiliyorsunuz.

Jüpiter, fotoğrafta da görmüş olduğunuz gibi, devasa bir şekilde gözlemleyebiliyorsunuz. Ayrıca, devasa gezegenin yüzeysel rengini ve yüzeyinde bulunan fırtınaları da, temiz bir havada seçebilirsiniz.

Satürn, gezegenin halkaları o kadar belli oluyor ki, renklerine ve gezegenin kendi renklerine ayırabiliyorsunuz. Fotoğrafta da görmüş olduğunuz gibi, teleskobun ışık toplama gücü gerçekten muhteşem…
Meade ile saturn gözlemi

Meade LS-6 Almalı Mıyım?

Meade markası, kaliteli ve üstün sistemleri ile tanınan sayılı teleskop üreticilerindendir. Meade’nin, bu teleskobu da gerçekten alınabilir ve uzun ömürlü kullanılabilir. Eğer gök bilim ve gözlem hobileriyle ilgileniyorsanız, bu teleskobu sakın ama sakın kaçırmayın.
Meade ile mars gözlemi

1 yorum:

Küçük ve kullanışlı bir teleskop.

Yanıtla

Yorum Gönder