Solucan Delikleri Hakkında Bilgiler

solucan delikleri hakkında bilgiler

Solucan Delikleri Hakkında Bilgiler

Solucan delikleri hakkında kısa bilgiler, insanlar tarafından nesnel bir şekilde nitelendirilen ve boyutlar arası yolculuğa inanılan gök cisimleri olarak bilinmektedir. Ayrıca bu gök cisimleri, Nasa tarafından doğrulanmış, fakat herhangi bir solucan deliğine rastlanılmamıştır. Nasa’nın bilgilerine ve raporlarına göre; insanlarda yapay bir solucan deliği üretebilir, imal edebilir. Hatta, solucan delikleri sayesinde galaksiler arası ve yıldızlar arası yolculuklar yapabiliriz.

Not: Solucan deliklerinin, kara delikler ile eşzamanlı olarak çalışması gözlemler sonucu doğrulanmıştır. Yani solucan delikleri, bir nevi kara delik olarak gözükebilmektedir. Hatta, aynı işlevi bile yapmaları, tahminler doğrultusunda savunulmaktadır.

- Solucan delikleri, ilk defa Nathan Rosen ve Albert Einstein tarafından ele alınmıştır. İki bilim adamı, teorileri duyurduktan sonra, birkaç bilim adamı tarafından doğruluğu savunulmuş ve halen bu teoriler üzerinden çalışılmaktadır.

- Einstein’e göre; solucan delikleri ve kara delikler, teknolojinin ilerlemesiyle; boyutlar arası yolculuklarda ve seyahatlerde kullanılacaklardır.

- Solucan deliklerinin kitle ve hacim hesaplamaları, bazı bilim adamlarına göre; 0 olarak nitelendirilmektedir. Çünkü, gözle görülür ve boyutsal bir solucan deliğine inanmamaktadırlar.

- Kara deliklerin en dipsel hacmi, yaklaşık 0’dır. Hiçbir nesneyi dışarı doğru püskürmez ve ittirmezler. Fakat bu durum, solucan delikleri için zıt yöndedir. Yani, bir nesne solucan deliğine girmek isterse, %0 olarak radyasyon içermemesi gerekmektedir. Çünkü, radyasyon ters tepkime sonucu nesneyi dışarıya doğru püskürtmeye yol açacaktır.

- Kara deliklerin çekim kuvveti, ışığı asla kaçırmaz. Fakat solucan deliklerinde ışık, istediği gibi hareket edebilir ve istediği hıza ulaşabilir. Çünkü, solucan deliklerinin hacmi ve kitlesi normal bir galaksinin özellikleri ile aynıdır.

Yorum Gönder