Evren Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

Evren hakkında şaşırtıcı gerçekler

Evren Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

Evren hakkında bilgiler, Dünyamızın oluşumuyla ilgili en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Çünkü evren, insanoğlu için; Dünya’dan ibarettir. Yani insanoğlu, evrenin neredeyse sadece 3/1’ini incelemiş ve keşfedebilmiştir. Ayrıca, her geçen gün canlı varlıkları arama ve gözlemleme çalışmaları da yapılmaktadır. Eğer sizde evren ve yaşam hakkında önemli bilgileri öğrenmek, okumak istiyorsanız, şaşırtıcı bilgiler içeren konumuza göz gezdirebilirsiniz.

Evren Hakkında İlginç Bilgiler

- Samanyolu, şuana kadar içerisinde durduğumuz tek galaksi olmaya adaydır. Ayrıca, Samanyolu Galaksisi’nin içerisinde tam 450 milyara yakın canlı yıldız bulunmaktadır. Bu yıldızların çoğunda, yaşam olma ihtimali sadece %2’dir.

- Vücudumuz içerisinde ve kanımızın içerisinde bulunan demir, dinozor çağı olarak adlandırılan yıllarda meydana geldi ve oluştu. Yani, milyarlarca yıl önce, bazı vitaminler meydana geldi.

- Nasa’nın uzay teleskobu olan Hubble, 35.000 ışık yılı uzaklıkta, yüzeyi buzlarla kaplı ve Güneş ışınlarına maruz kalmasıyla yanan bir gezegen keşfi yapmıştır. Gezegenin bilinen yüzey sıcaklığı, tam 7000 derece olarak kayıtlara geçmiştir.

- Nasa’nın bilim adamlarına göre; evrende gerçekten yalnız değiliz. Çünkü, evren hayal edemeyeceğimiz kadar büyük ve sonsuz… Bu yüzden, Samanyolu Galaksisi’ne benzer tam 500 adet galaksinin varlığı tahmin edilmektedir. Bu yüzyıl içerisinde, Nasa galaksiler arası yapay uydu imalatına başlamaya çalışıyor.

- Astronomların ve gözlemcilerin notlarına göre; her saniye 25 milyon gezegen ve yıldız doğmaktadır. Bu oran evren için, inanılmaz derecede küçük ve gözle görülemeyen bir doğumdur.

- Samanyolu etrafında dönen Güneş Sistemimiz, bu yüzyıl içerisinde, dinozor neslinin bitme periyodundadır. Yani, 225 milyon yıl önceki periyodun üzerinden geçmekteyiz.

Yorum Gönder