Bushman P-50x50 Dürbün İncelemesi

Bushman p-50x50 dürbün incelemesi

Bushman P-50x50 Dürbün İncelemesi

Bushman’ın P serisinde üretmiş olduğu 50x50 dürbünü, hem astronomi gözlemi için, hem de kara gözlemi için ideal dürbünler arasındadır. Dürbünün yüzeysel kalitesi, Bushman’ın son derece kaliteli malzemelerinden imal edilmiş ve mercek kaliteleri de, piyasadaki birçok dürbün markalarından üst seviyede tutulmuş. Ayrıca, mercek ve dürbün borularının malzeme yapısı da, kırılmaz plastiklerden üretilmiş ve sert darbelere karşı emici plastik kullanılmış. Dürbünün sağlamlığı gerçekten son derece mükemmel, diyebilirim.

Bushman 50x50 Özellikleri

Dürbünün teslimat kargosunda gelen, 4 aksesuar yer almaktadır. Bu aksesuarlar; dürbün, dürbüne bağlanan askı ipi, dürbün çantası ve son olarak ince temizleme bezidir. Bunların yanı sıra, dürbünün teslim kargosunda; ‘’1000 metreyi 50 metreye yakınlaştırır’’, ifadesi yer almaktadır. Bu ifade, 50x50 gibi rakamsal bir büyütme boyutunu ifade etmektedir. Bushman markası, bu dürbün serisinde gerçekten çok temiz bir iş çıkarmış.

Not: Dürbünün üzerinde bulunan mercekler, hassas bir şekilde monte edilmiş. Dürbünü yere düşürdüğünüzde, merceklerin soketlerinden çıkma gibi bir durumu söz konusudur. O yüzden, dürbünü olabildiğince, askı ipi ile kullanmalısınız.

Bushman 50x50 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Dürbünün üzerinde her ne kadar; Astronomi gözlemi ve kara gözlemi için yazsa da, bu dürbün ile kara gözlemi yapmalısınız. Çünkü, dürbünün ışık toplama gücü, gök cisimleri için yetersiz kalıyor ve gök cisimlerini tam renkleri ile seçemiyorsunuz. Bu yüzden, astronomi gözlemi için alacağınız dürbün, sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Fakat, Ay gözlemleri için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Aşağıda görmüş olduğunuz Ay fotoğrafı, Bushman 50x50 dürbünü ile gözlemlenmiş ve çekilmiştir. Eğer sizde, Ay gözlemleri ve dolunay gözlemleri için bu dürbünü alacaksanız, aşağıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi gözlemleyeceksiniz.
Bushman 50x50 ile gözlemlenecek gezegenler

Bushman 50x50 Almalı Mıyım?

Yukarıdaki söylediklerimi düşünenler, bu dürbünü gönül rahatlığı ile alabilirler. Son kez dürbünün kalitesinden bahsedecek olursam, merceklerin kalitesi birçok dürbün markasından iyi ve, gerçekten gözlemlerinizde sizi etkileyebiliyor. Fakat gök yüzü gözlemleri için, aynı şeyleri söylemeyeceğim. Dürbünü, gözünüz kapalı bir şekilde alabilir, gözlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yorum Gönder