Celestron 21035 70mm Teleskop İncelemesi

Celestron 21035 70mm teleskop incelemesi

Celestron 21035 70mm Teleskop İncelemesi

Celestron 21035 70mm Travel Scope olarak piyasaya sunulan teleskop, başlangıç ve amatör düzeydeki gözlemciler için üretilmiş, kaliteli Celestron serisindendir. Bu teleskop, ülkemizde fazla satışa sunulmasa da, büyük şehirlerdeki mağazalarda görebileceğiniz küçük ve düşük bütçeli teleskoplar kategorisindedir. Ayrıca teleskobun en iyi özelliklerinden birisi, çok rahat kurulabilmesidir. Teleskobun kurulumu tamamen, tak-çıkar şeklinde olup, soketler yardımı ile birleştirilmektedir.Celestron 21035 70mm Özellikleri

Celestron 21035 teleskobu, tamamen başlangıç ve amatör seviyedeki gözlemciler için imal edilmiş. Çünkü, kullanımı ve kurulumu o kadar basit ki, 5 dakikanızı almıyor. Ve kullanırken, küçük çaplı bir teleskoptan, bu kadar güçlü çıkmasını ummuyorsunuz. Yüzeysel özelliklerinin yanı sıra, fiziksel özellikleri de çok üstün seviyede tutulmuş. Örneğin; mercek kaliteleri, ülkemizde piyasada bulunan birçok teleskobu rezil edebilecek düzeyde. Gözlem yaptığınız sıra, izlediğiniz gök cismi o kadar net ve berrak görünüyor ki, orijinal renkleri ile gözlem yapabiliyorsunuz.

Celestron 21035 70mm’lik teleskobun rakamsal özellikleri ise; fiziksel özellikleri kadar çok iyi. Bu teleskobun odak uzaklığı 700mm olup, açıklığı ise, adından da anlaşılacağı üzerine; 70mm olarak imal edilmiş. Ayrıca teleskobun kundak yapısı, altazimut yapımı olarak dizayn edilmiş. Ve gerçekten, kundak yapısı da olabildiğince kaliteli tutulmaya özen gösterilmiş.
Celestron 21035 70mm ile gözlemlenecek yıldızlar

Celestron 21035 70mm İle Gözlemlenecek Gezegenler

Celestron 21035 ile gözlemlenecek gök cisimleri, derin uzay cisimleri, diyebilirim. Çünkü, teleskobun içerisinde gelen bir ara yüz kitapçığında, gezegen gözlemi için değil, derin uzay gözlemleri için olduğu yazıyor. Bende, teleskopla ilk tanıştığımda gezegen gözlemi yaptım ve inanın, derin uzay gözlemi kadar başarılı değil. Başarısızlığının en büyük sebebi; Celestron’un bu ürününde, derin uzay gözlemleri için imal ettiği mercekleri kullanmış olmasıdır.

Not: Celestron 21035 ile; bulutsular ve yıldız kümeleri gibi daha birçok derin uzay cisimleri görebilirsiniz.
Celestron 21035 70mm nebula gözlemi

Celestron 21035 70mm Almalı Mıyım?

Orta düzey bir gözlemciyseniz, ürünü yine almanızı öneririm. Çünkü teleskop, bütçesine ve kalitesine göre; piyasadaki birçok üründen daha temiz gözlem yapabiliyor. Ayrıca teleskobun en büyük avantajı, hafızasında yer alan 10 bin kadar cismi, gözlemleyebiliyor. Kısacası, tüm gözlemciler için bulunmaz ve bir o kadar da değerli teleskop ürünü, diyebilirim.

Yorum Gönder