Celestron AstroMaster 76EQ Teleskop İncelemesi

Celestron astromaster 76eq teleskop incelemesi

Celestron AstroMaster 76EQ Teleskop İncelemesi

Celestron’un, AstroMaster serisini bilmeyen ve tanımayan yoktur. Bence, PowerSeeker teleskop serisinden sonra en iyi teleskop serisi, diyebilirim. Çünkü, PowerSeeker’da kullanılan malzemeler, AstroMaster’da da kullanılıyor ve eşzamanlı olarak çok iyi bir gözlem yapabiliyorsunuz. Celestron AstroMaster 76EQ teleskobu, fiyatına göre ideal ve sizi yarı yolda bırakmayacak kaliteye sahip bir ürün. Ayrıca, teleskobun tüm dış yüzeyi ince bir kaplama ile kaplanmış. Yani tüm darbelere karşı koruyucu katman görevi görüyor. Şimdi 70EQ teleskobunun özelliklerine göz gezdirelim.


Celestron AstroMaster 76EQ Özellikleri

Bu teleskobun en büyük ve en iyi özelliklerinden birisi, kolay, basit ve soketsiz kurulumudur. Sürekli sök-tak işlemleri ile uğraşmazsınız ve kalıcı olarak malzemeleri, aksesuarları monte edebilirsiniz. Teleskoba monte işlemleri ise çok basit. Sadece vidaları sıkıyor ve gerekli yerlere takıyorsunuz. Ayrıca bu özellik, Celestron AstroMaster serisinin her ürününde var.

Yüzeysel özelliklerine nazaran fiziksel özellikleri ise; teleskobun özel kaplama aksesuarı gerçekten çok iyi düşünülmüş. Bu kaplama sistemi sayesinde, darbelere ve açık havada yapılacak gözlemlerdeki zedelenmelere çok iyi bir koruyucu görevi üstlenecektir. En ağır çiziklere ve darbelere karşı yüzde yüz teleskobunuzu koruyacaktır. Teleskobun gözlem yeteneklerine gelecek olursak, teleskobun açıksal rakamı 76mm, odak uzaklığı ise 700mm’ye 28 inç olarak imal edilmiş. Bu oranlar, gezegen ve ay gözlemleriniz için ideal büyüklüktedir.

Not: Teleskopun mercek kısımları hariç, her yeri; alüminyum kaplama ile korunmaktadır.
Celestron astromaster 76eq ile satürn

Celestron AstroMaster 76EQ İle Gözlemlenecek Gezegenler

AstroMaster 76EQ teleskobu, beni son derece şaşırtan teleskoplar arasında yerini almış bulunmakta. Çünkü, teleskopun kendine has ışık toplama kapasitesi bulunuyor. Bu ışık kaynağı sayesinde, zor gözlemlerinizi dahi kolayca yapabilir ve gözlem içerisindeki nesneyi, kendi orijinal renkleri ile görebilirsiniz.

Jüpiter gözlemi, 76mm – 700mm oranında ki bir teleskoba göre gerçekten son derece güzel bir gözlem sunuyor. Ayrıca, Jüpiter’in ana renklerini çok azda olsa seçebiliyor ve rahatlıkla 4 uydusunu görebiliyorsunuz. Fakat, uyduları görebilmeniz için; temiz ve berrak bir gök yüzünde gözlem yapmalısınız.

Satürn gözlemi, aslında Jüpiter gözlemimden fazla bir farkı yok. Sadece, Satürn’ün halkalarını ve renklerini seçebiliyorsunuz, hepsi bu.
Celestron astromaster 76eq ile Jüpiter

Celestron AstroMaster 76EQ Almalı Mıyım?

Başlangıç ve amatör olarak gözlem yapmak istiyorsanız, AstroMaster 76EQ’yu kaçırmayın derim. Hem bütçeniz açısından, hem de teleskobun markası açısından çok kaliteli ve üst düzey bir ürün. Ayrıca göz merceklerinin sayesinde, derin uzay gözlemleri de yapabilirsiniz.

Yorum Gönder