Gskyer EQ 80900 Teleskop İncelemesi

Gskyer eq 80900 teleskop incelemesi

Gskyer EQ 80900 Teleskop İncelemesi

Gskyer EQ 80900 teleskobu, tam anlamıyla profesyonel gözlemciler için üretilmiş ve kalite bazlı olarak piyasada bulunan üstün markalardan çok iyi bir teleskop. Teleskobun yüzeysel görünümü olsun, fiziksel görünümü olsun çok üst seviyede tutulmuş. Teleskobu görünce ve gözlem yaptığınızda, göz merceklerinin ve kundak yapısının o kadar kaliteli olduğunu anlıyorsunuz ki, sanki gök cisimlerinin orijinal renkleri tam anlamıyla merceklere yansıyor. Ayrıca teleskobun en önemli avantajı, fiyatının çok az tutulması.


Diğer marka teleskoplara nazaran, hem daha işlevsel, hem de fabrikadan çıkma 3 adet göz merceği veriliyor. Ve bu göz mercekleri, gerçekten söylüyorum; Türkiye’de rastlanılmayacak merceklerden.

Gskyer EQ 80900 Özellikleri

Gskyer eq 80900, piyasada görebileceğiniz nadir ve bir o kadar da kaliteli teleskoplar arasındadır. Çünkü bu teleskobun yapım süreci, öğrendiğim bilgilere göre; işçiler tarafından elle monte ediliyor. Ve bu kadar kaliteli gözlem yapmasının nedeni; işçiler tarafından titizlikle yapılmasıymış. Ayrıca teleskop, rakamsal ve orantısal olarak da çok iyi bir sonuç elde ediyor. Yani teleskobun odak ve diyafram açıklıkları, orta derecede olsa da, çok net bir gözlem yapma fırsatı veriyor.

Teleskobun odak ve açıklık özellikleri; Türkiye’de görebileceğiniz fakat, bu kadar iyi bir gözlem yapmasına alışık olmadığınız derecede rakamlara sahip. Gskyer EQ teleskobu, 80mm diyafram açıklığına, tam 900mm’de odak uzaklığına sahip bir ürün olarak imal edilmiş. Ayrıca bu değerlerden hoşnut olmazsanız, soketler yardımı ile, göz merceklerini kolaylıkla değiştirebilirsiniz.


Gskyer EQ 80900 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Gskyer EQ modeli ile gözlem yapma fırsatı buldum fakat, gök yüzünde temiz bir hava olmadığı için, sadece Ay’ı gözlemlemekle yetinebildim. Fakat, teleskobun sahibinden öğrendiğim gözlem bilgilerine göre; Jüpiter, Satürn ve Mars olmak üzere, birçok Güneş Sistemi gezegenini rahatlıkla gözlemleyebiliyorsunuz. Hatta, teleskobun 15mm’lik göz merceği ile, derin uzay gözlemleri çok kaliteli olabiliyormuş. Eğer teleskobu alırsanız, 15mm’lik göz merceği ile kesinlikle derin uzay gözlemi yapmalısınız.

Not: Aşağıda gözlemlemiş olduğum Ay fotoğrafı üzerinde, bazı düzenlemeler yaptım. Fakat bu düzenlemeler, teleskobun normal gözlem yeteneğini bozmayacak şekilde oldu. Eğer sizde Gskyer eq teleskobu ile gözlem yapacak olursanız, ışık toplama ve merceklerinin sayesinde, Ay fotoğrafı kadar keskin bir gözlem yapabileceksiniz.
Gskyer eq 80900 ile gözlemlenecek gezegenler

Gskyer EQ 80900 Almalı Mıyım?

Bu teleskop, gözlem hayatımda karşılaştığım muhteşem teleskoplar arasında başta gelir. Eğer sizde, teleskobumla hava atmak, gözlem gücü göstermek istiyorum derseniz, kesinlike ama kesinlike bu teleskobu öneriyorum. Ayrıca Gskyer teleskobu, Türkiye’de satılmıyor. Yabancı mağazalardan kargo ile Türkiye’ye getirtebiliyorsunuz. Şimdiden Gskyer ile iyi gözlemler…

Yorum Gönder