Heider Pro-Scope 50/360 Teleskop İncelemesi

Heider pro-scope 50/360 teleskop incelemesi

Heider Pro-Scope 50/360 Teleskop İncelemesi

Heider markasını daha ilk defa duyuyorum ve ilk defa bu markanın incelemesini yapıyorum. Ayrıca, teleskop set olarak satılıyor. Yani; teleskop ve mikroskop olarak sipariş verebiliyorsunuz. Heider markası, Pro-Scope 50/360 serisinde, tamamen çocuklara yönelmiş ve çocuklara yönelik, eğitimleri amaçlı teleskop üretimine geçmiş bir firma. İncelediğim ve edindiğim bilgilere göre; teleskop kaliteleri umduğunuzdan daha kötü bir halde. Yüzeysel ve fiziksel özellikleri de, rakip teleskop markalarından daha da alt seviyelerde yer alıyor.Heider Pro-Scope 50/360 Özellikleri

Bu teleskop ile kesinlikle başlangıç ve amatör olarak gözlem yapamazsınız. Çünkü teleskop, çocukların gök yüzünü tanıması için ve eğitimleri için imal edilmiş. Fakat çocuklar için değil de, kendiniz için alıyorsanız, gözlem sırasında büyük hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bunların yanı sıra özelliklerine geçecek olursak; teleskop, reflektör olarak tüketiciye sunulmuş. Teleskobun açıklığı 50mm düzeyinde olup, odak uzaklığı ise 360mm’dir. Bu denli rakamlar, çocuklar için ideal düzeydedir.

Heider Pro-Scope 50/360 teleskobunun teslimat kargosunda ise, ek olarak gelen aksesuarlar yer almaktadır. Bu aksesuarlar, Heider markasının üretmiş olduğu; küçük-mini masa tripodu, 2 adet H göz mercekleri ve son olarak köşegen ayna malzemeleridir. Gözlemlerime göre, teslimat kargosundaki aksesuarlarda, teleskop kalitesinde ve bir o kadar kırılganlar. Eğer açık alanlarda gözlem yapacak olursanız, teleskobu sıkı bir şekilde sabitlemeniz ve o şekilde gözlem yapmanız gerekecektir.

Heider Pro-Scope 50/360 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Bu teleskop ile, gezegen veya derin uzay gözlemi yapmanız imkansızın da imkansızı, diyebilirim. Çünkü, açıklık ve odak uzaklıklarının gücü yetersiz kalıyor. Fakat, göz mercekleri umduğumdan da iyi olduğu için, temiz bir havada, temiz bir gözlem yapabilirsiniz. Eğer Ay’ı nasıl görürüm diyorsanız, aşağıdaki fotoğraftan görmüş olduğunuz gibi gözlem yapabilirsiniz.

Not: Teleskop ile gözlemlenen Ay, sonradan edit programları ile düzeltilmiştir. Heider markası ile yapacağınız Ay gözlemleri, aşağıdaki fotoğraftan bir alt seviyede olacaktır.
Heider pro-scope 50/360 ile gözlemlenecek gezegenler

Heider Pro-Scope 50/360 Almalı Mıyım?

Eğer gözlem işiyle amatör seviyede ve orta seviyede ilgileniyorsanız, kesinlikle bu teleskobu önermiyorum. Lakin, çocuklara astronomiyi sevdirme amaçlı gözünüz kapalı bir şekilde alabilirsiniz. Şimdiden iyi gözlemler ve iyi astronomi eğitimleri diliyorum…

1 yorum:

Adsız YÖNETİCİ

pek bir şeye benzemiyor ayrıca iade garantili diyorlar ama iade edeli 3 ay oldu hale paramı alamadım

Yanıtla

Yorum Gönder