Bushman 60-700 Teleskop İncelemesi

Bushman 60-700 teleskop incelemesi

Bushman 60-700 Teleskop İncelemesi

Bushman teleskoplarına, ülkemizde ki gözlemciler arasında fazla bir teleskop gözü ile bakılmasa da, 60-700 oranlarına sahip bu ürün, gerçekten çok başarılı bir teleskop olmuş. Ayrıca Bushman 60-700 teleskobu, hem kara gözlemi yapıyor, hem de derin uzay gözlemi yapabiliyor. Ancak, gezegen gözlemleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Çünkü teleskobun mercek kaliteleri, çok üst seviyede bir ışık toplama gücüne sahip değil. Işık toplama gücüne sahip olmamasının en büyük dezavantajı da, gezegen gözlemlerindeki matlaşma ve gök cisminin parıldamasıdır.

Bushman 60-700 Özellikleri

Buhsman markası bu serisinde, iki seçenekli bir teleskop üretmek istemiş ve gerçekten çok başarılı olmuş. Teleskobun en büyük avantajı, düşük bütçeyle satılması olsa da, iki seçenekli bir gözlem yapma özelliğine sahip. Yani, astronomi için göz mercekleri, kara gözlemleri için de ayrı bir göz mercekleri teslimat kargosunun içerisinde geliyor. Bu büyük avantaj, ne yazık ki gezegen gözlemleri içerisinde dezavantaja dönüşüyor.

Ancak, gezegen gözlemlerini de o kadar kötü ve gözlemlenmeyecek şekilde düşünmenizi istemem. Çünkü Bushman 60-700 teleskobu, her ne kadar ışık toplama gücünü elde edemese de, kaliteli mercekleri sayesinde sizi biraz olsun etkileyebiliyor. Ve Güneş Sistemi içerisinde bulunan gök cisimlerini, parlak, mat ve biraz kendi renkleri ile gözlemleyebiliyorsunuz.

Ayrıca teleskobun; teknik, yani rakamsal özellikleri de çok iyi. Teleskobun piyasaya sunulan isminden de anlaşılacağı üzerine, 60mm açıklığa, 700mm’de keskin odak uzaklığına sahip. Ve bu mm’lik rakamlar sayesinde, derin uzay gözlemlerini muhteşem bir şekilde gözlemleyebiliyorsunuz.
Bushman 60-700 ile gözlemlenecek gezegenler

Bushman 60-700 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Bushman teleskobunun gözlem yeteneği, gerçekten beni çok memnun etti, diyebilirim. Teleskop ile gözlem yaptığım sırada, her ne kadar gökyüzü ve ışık kirliliği altında inceleme yapsam da, göz merceklerinin kalitesi ve büyütme gücü, iki kirliliği de etkisi dışında bırakarak, Ay ve Satürn gözlemlerini yapmama engel olamadı.
Bushman 60-700 ay gözlemi

Bushman 60-700 Almalı Mıyım?

Bushman 60-700 serisi, benim çok hoşuma giden düşük bütçeli teleskoplardan oldu. Hatta çocuklarınız için veya kendiniz için, Ay ve derin uzay gözlemleriniz üzerine bu teleskobu alabilirsiniz. Kesinlikle Bushman 60-700 teleskobu, sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

1 yorum:

Mahmut Devir YÖNETİCİ

Şunlardan bir tane de benim olsa, sırtım yere gelmez.

Yanıtla

Yorum Gönder