Celestron C70 Mini Mak Yeryüzü Teleskop İncelemesi

Celestron C70 Mini Mak yeryüzü teleskop incelemesi

Celestron C70 Mini Mak Yeryüzü Teleskop İncelemesi

Celestron C70, Celestron markası tarafından mini mak teleskoplar olarak piyasaya sürülen, yeryüzü teleskoplarıdır. C70 serisine benzeyen mini mak teleskopları, genellikle 60 ve üzeri açıklığa sahip olurlar. Bu kadar fazla açıklığa sahip olmalarının sebebi; gezegen veya derin uzay teleskopları kadar ışık toplama gücü elde edememeleridir. Fakat yeryüzü teleskopları arasında başı çeken Celestron C70 Mini Mak teleskobu, hem yeryüzü gözlemleri, hem de uzay gözlemleri için çok kaliteli merceklere sahip. Bu kaliteli mercekler sayesinde, dilediğiniz uzak-yakın gözlemlerini yapabilirsiniz.

Celestron C70 Mini Mak Özellikleri

Celestron, C70 yani yeryüzü teleskopları içerisinde orta bütçeye sahip en iyi teleskobu; C70 mini mak teleskobudur. Çünkü bu teleskobun mercekleri ve ışık toplama gücü, normaldeki diğer teleskoplardan 2 kat daha fazladır. Ve böylece, istediğiniz herhangi bir gözlem çeşidini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca ışık toplama gücünü test etmek için, temiz ve ışıksız bir ortamda Ay’ı gözlemleyebilirsiniz.

Celestron c70’in teknik özellikleri ise, incelemelerime göre çok üst düzeyde. Örneğin merceklerin, iki çeşit gözlem yapabilmesi için dizaynı yapılmış ve titizlikle imal edilmiş. Ve bunlardan en önemlisi teleskobun malzeme yapısı, olabildiğince esnek ve yumuşak malzemelerden yapılmış. Malzemelerin bu kadar hassas olması, ağır darbelere ve gözlem sırasındaki titreşimlere çok iyi yansıtılmış. Yani C70 teleskobu, ağır darbeleri kaldırabilecek bir yapıya sahip.

Celestron C70, altyapı olarak da diğer marka teleskoplardan çok üst seviyede yer alıyor. C70’in odak uzaklığı 750mm olup, merceksel açıklığı ise 70mm olarak bizlere sunuluyor.

Celestron C70 Mini Mak İle Gözlemlenecek Gezegenler

Celestron C70, her ne kadar yeryüzü teleskoplarının özelliklerini taşısa da, aslında uzayı gözlemlemek içinde kullanılabilecek özelliklere sahip. Örneğin; teleskobun bağımsız ve her eksene dönebilen kundak yapısı, bazı uzay teleskoplarında dahi yer almıyor. Fakat C70’in kundak yapısı, yeryüzü ve uzay gözlemleri için elverişli durumda.
Celestron C70 ile gözlemlenecek gezegenler

Celestron C70 Mini Mak Almalı Mıyım?

Eğer yeryüzü teleskopları hakkında karar veremediyseniz, orta derece bütçeli Celestron C70 Mini Mak teleskobunu önerebilirim. Ayrıca yeryüzü teleskopları içerisinde, Celestron’dan kesinlikle şaşmayın…

Yorum Gönder