Lizer TWMP-0406 Teleskop İncelemesi

lizer twmp-0406 teleskop incelemesi

Lizer TWMP-0406 Teleskop İncelemesi

Lizer TWMP-0406 adı ile piyasada yerini alan teleskop, mikroskop seti ile beraber satılmaktadır. Daha önce Lizer teleskoplarının tüm serilerini inceledik ve bu markanın, gözlem açısından olsun, kalite açısından olsun hiçbir ürününü önermiyorum. Çünkü, teleskobun fiyatı gibi ürünlerinin de malzeme yapısı aşırı derecede kötü ve bir haylide kırılgan. O yüzden, Lizer markasının kesinlikle ucuz fiyatlarına aldanmayın. Eğer düşük bütçeli veya gözlem açısından daha iyi bir teleskop almak istiyorsanız, köklü, daha kaliteli teleskop markalarına yönelmelisiniz.

Lizer TWMP-0406 Özellikleri

Lizer TWMP-0406 teleskobunun özellikleri, aslında diğer Lizer teleskoplarının özelliklerinden hiçbir farkı yok. Sadece bu ürünün yanında, oyuncak sınıfına bile giremeyecek bir mikroskop seti hediye ediliyor. Lizer ürününün teslimat kargosu içerisinde ise, mikroskop setinin malzemeleri ve Lizer teleskobunun kendisi yer alıyor.

Bunların yanı sıra, Lizer TWMP-0406 teleskobunun tekniksel özellikleri ise; pek iç açıcı değil. Neden diye soracak olursanız; teleskobun kundak yapısından tutun, içerisinde kullanılan malzemeler dahi en az maliyetli maddelerden üretilmiş. Eğer bu teleskop ile açık alanlarda gözlem yapacak olursanız, herhangi bir ufak darbede çabuk kırılma gibi olumsuz problemler doğurabilir.

Teleskobun rakamsal büyütmeleri ise orta düzeyde, diyebilirim. TWMP-0406 teleskobunun odak uzaklığı 600mm, açıklığı ise 50mm’ye denk gelmektedir. Fakat bu oranlar ne kadar büyük olsa da, mercek kaliteleri, düşük ışık toplama gücü yüzünden tam görüntü sağlayamıyor.

Lizer TWMP-0406 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Eğer daha önce teleskop ile gözlem yapmadıysanız, Lizer TWMP-0406 ile gözlem yapmak aşırı derecede zor bir durum haline geliyor. Çünkü, gökyüzünü tanıyor musunuz ve gökyüzünden beliren yıldızlar, sürekli hareket halinde oluyor. Teleskobun göz merceği ile ne kadar yakalamaya çalışsanız da, teleskobun özellikleri ne yazık ki yeterli olmuyor.
lizer twmp-0406 ile gözlemlenecek gezegenler

Lizer TWMP-0406 Almalı Mıyım?

Lizer marka ürünleri, oyuncak sınıfına giren teleskopların başında yer alıyor. Eğer Lizer marka teleskop alma gibi bir durumunuz varsa, kesinlikle önermiyorum. Çünkü, paranıza yazık etmiş olursunuz. Bütçenizi 50 ila 100 TL arasında zorlayarak, Celestron, Meade gibi markaların teleskoplarını alabilirsiniz.

1 yorum:

Gün geçtikçe bu özelliklerin ben kısa sürede artış göstereceğini düşünüoorum

Yanıtla

Yorum Gönder