Meade Infinity 50 Alt/Az Manuel Kundaklı Teleskop İncelemesi

Meade Infinity 50 alt/az manuel kundaklı teleskop incelemesi

Meade Infinity 50 Alt/Az Manuel Kundaklı Teleskop İncelemesi

Meade’nin, son zamanlarda üretime hız vermiş olduğu yeni bir serisi var. Bu seri; Infinity olarak teleskoplar piyasasına sunuldu ve amatör, orta düzey gözlemciler için imalatı ve modern makyajlaması yapıldı. Ayrıca, Meade’nin birinci üretimi olan Meade Infinity 50 AZ teleskobu, amatör gözlemciler için mağazalarda yerini almış bulunmakta. Teleskobun genel incelemesi, orta düzeyde ve mercek kaliteleri de iyi durumda. Fakat teleskobun içerisinde ve dışarısında kullanılan bazı sert maddeler, zor kullanımlara uygun değil ve çabuk kırılabilen malzemelerden üretilmiş. Şimdi, Meade Infinity 50 Az’nin genel ve fiziksel özelliklerinden bahsedelim.

Meade Infinity 50 AZ Özellikleri

Meade, teleskobun içerisinde kullandığı bazı malzemeleri, olabildiğince kırılgan ve adi olarak adlandırdığımız, fiyatı ucuz malzemelerden üretmiş. Teleskobun içerisinde kullanılan kırılgan malzemeler, mercek kalitelerine kesinlikle uymamış. Yani, teleskobun gözlem yeteneği çok iyi fakat, iç-dış malzemeler gerçekten kötü bir durumda. Bunların yanı sıra, teleskobun mercek kalitelerinde ki oranlarda muhteşem seviyede. Meade 50 Az’nin fiyatına göre, mercek ve gözlem seviyeleri çok iyi.

Ayrıca, Meade Infinity 50 Az’nin odak uzaklığı da derin uzay gözlemi ve gezegen gözlemleri için uygun bir malzemeden yapılmış. Eğer bu teleskobu alırsanız, sadece Ay gözlemleri ve gezegen gözlemleri için değil, derin uzay cisimleri içinde kullanabileceksiniz. Meade 50 Az’nin odak uzaklığı 600mm’ye f/12 olup, açı uzaklığı ise 50mm’ye 2’’ oranına sahip. Bu oranlar, Meade gibi kaliteli markalar için çok üst seviyede.
Meade Infinity 50 az ile gözlem

Meade Infinity 50 AZ İle Gözlemlenecek Gezegenler

Meade 50 Az ile gelen teslimat kargosu, içerisinde kullanım kılavuzu ve teleskobun gerekli malzemeleri ile gelmektedir. Ayrıca teslimat kargosunda, gezegen ve derin uzay gözlemleri için ideal, cümlesi de yer almaktadır. Yani bu teleskop ile, ışık kirliliğinin ve temiz bir gökyüzünün olduğu zamanlarda, çok kaliteli gözlem yapabilir, derin uzay cisimlerinin orijinal renklerini seçebilirsiniz.
Meade Infinity 50 az ile gezegen gözlemi

Meade Infinity 50 Az Almalı Mıyım?

Gözlem işlevselliği açısından bulunmayacak bir teleskop üreten Meade, bu serisinde; amatör ve orta düzey teleskop severleri ön planda tutmuş. Eğer sizde, daha yeni söylediğim gibi; amatör veya orta düzeyde gözlem yapıyorsanız, hiç düşünmeden Meade Inifinity teleskobunu alabilir, gezegen veya derin uzay gözlemleri yapabilirsiniz.

Yorum Gönder