Panther 36050 Teleskop İncelemesi

Panther 36050 teleskop incelemesi

Panther 36050 Teleskop İncelemesi

Panther teleskop markası, ülkemizde bulunmayan ve oyuncak sınıfına dahi giremeyen teleskop ürünlerinden birisidir. Panther teleskopları genellikle, malzeme kalitesini çok aşağı bir seviyede tutar, ayrıca bu malzemeler; gözlem açısından ve kalite açısından çok kötü durumdadır. Hatta incelemelerime ve gözlemlerime göre; Panther 36050 teleskobu, sadece Ay’ı gözlemleyebiliyor ve ışık toplama gücü adlı özellik, bu teleskopta yok. Eğer bu teleskobu gezegen gözlemleri için alacak olursanız, sadece Ay’ı gözlemleyebileceğiniz unutmayın.

Panther 36050 Özellikleri

Panther teleskobu, 360mm odak uzaklığına ve 50mm kalitesiz bir açıklığa sahip. Her ne kadar odak uzaklığı yüksek de olsa, kesinlikle ama kesinlikle bu teleskop, size 360mm’de bir görüntü sağlamıyor. Bu oran mm’si, sadece firmanın daha fazla satış yapması için çıkartılmış bir yalandan ibaret. Ayrıca odak uzaklığına söylediklerim, tamamı ile 50mm’lik açıklık içinde geçerli. Yani Panter teleskobu, bu mm’lik rakamlar ile hiçbir gözlem yapamayacak durumda.

Bunların yanı sıra, teleskobun teslimat kargosunda gelen birkaç adet hediye paketi bulunmaktadır. Teslimat kargosunda; teleskobun merceklerini temizlemek için bir adet çizmeyen bez, 2 adet kalitesiz göz mercekleri ve son olarak Panther taşıma çantası hediye ediliyor.

Panther 36050 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Panther 36050  ile gözlem yapmak, ışık toplama gücünün çok az seviyede olmasından dolayı işinizi çok ama çok zorlaştırıyor. Işık toplama gücünün olmayışı, gezegen gözlemlerinde ve Ay gözlemlerinde matlığa yani, pürüzlüğe sebep oluyor. Ayrıca, aşağıda vermiş olduğum Ay fotoğrafı, Panther teleskobu ile çekildi ve üzerinde editleme programları ile düzenlemeler yapıldı.
Panther 36050 ile gözlemlenecek gezegenler

Panther 36050 Almalı Mıyım?

Ben, Panther markasını bu teleskop ile tanıdım ve pişman oldum. Çünkü ne kalite var, ne de gözlem yeteneği var. Sadece süslük eşya niyetine kullanabilirsiniz. Aksi taktirde, hem cebinize, hem de gözlem zevkinize zarar vermiş olursunuz. Panther teleskoplarını, kesinlikle önermiyorum.

Yorum Gönder