Skywatcher Skymax 127 Teleskop İncelemesi

Skywatcher Skymax 127 teleskop incelemesi

Skywatcher Skymax 127 Teleskop İncelemesi

Skywatcher markası, ülkemizde fazla bulunmayan ve oldukça kaliteli teleskop üreten yabancı bir firma unvanını taşımakta. Skywatcher teleskopları, genellikle; iç tasarıma önem vermekte ve ayna, mercek, odak uzaklıkları gibi birçok önemli terimleri kaliteli yapmaktadır. Teleskop üreticisi, Skywatcher Skymax 127 teleskobunda da çok büyük özellikler eklemiş ve Go-To özelliği ile; hem derin uzay gözlemi hem de Güneş Sistemi gözlemi yapabilirsiniz. Ayrıca teleskobun tüm yönetimi, uzaktan kumanda ile yapılmakta ve kundak yapısı da her iki eksende sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Skywatcher Skymax 127 Özellikleri

Skywatcher 127 teleskobunun kundak yapısı, iki eksende de sorunsuz bir şekilde gözlem yapma özelliği sağlıyor ve böylece çok daha rahat gözlem yapabiliyorsunuz. Ayrıca teleskobun güçlendirilmiş mercekleri de, ışık toplama gücü özelliği ile aynı oranda çalışıyor ve gözlemlediğiniz cisimlerin kendi renklerini kolaylıkla görebiliyorsunuz. Bu teleskobun en iyi özelliklerinden birisi ise; Go-To elektronik aksamı diyebilirim. Çünkü bu özelliği sayesinde, teleskoba dokunmadan gözlem yapabilecek, zoom, titreme gibi sorunları ortadan kaldıra bileceksiniz.

Bunların yanı sıra teleskobun ölçü birimleri de fiyatına göre olabildiğince yüksek tutulmuş ve ışık toplama gücü özelliğine bağdaştırıcılı bir şekilde imal edilmiş. Ölçü birimlerine gelecek olursak, Skywatcher 127’nin odak uzaklığı 1500mm olup, açıklığı ise 127mm’ye denk gelmektedir. Bu oranlar gözünüze düşük geldiyse, teleskop yanında gelen 2. göz merceği ile açıklığın yarı katına kadar zoom yapabilirsiniz.
Skywatcher Skymax 127 ile gözlemlenecek gezegenler

Skywatcher Skymax 127 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Skymax 127’nin kundak yapısı o kadar güzel düşünülmüş ki, gözlem sırasında 360 derece eksen ile dönebiliyor ve sallanmalara karşı özel bir mekanizması bulunuyor. Bu mekanizma sayesinde rahatlıkla gözlem yapabiliyor ve sallantılar hiçbir şekilde göz merceklerine yansımıyor. Ayrıca teleskopla iki çeşit gözlem yapma becerisi bulunuyor. Bunlar tahmin ettiğiniz gibi; derin uzay ve gezegen gözlemleri.

Fakat derin uzay gözlemlerinde gözlemlediğiniz gök cisminin renklerini ayırt etmekte zorlanıyorsunuz. Çünkü teleskobun ışık toplama ve zoom gücü, derin uzay cisimlerine yetmiyor. Yani, derin uzay gözlemi yaparken, daha yakındaki cisimleri izlemekte fayda var.
Skywatcher Skymax 127 ay

Skywatcher Skymax 127 Almalı Mıyım?

Amatör veya profesyonel olarak teleskop kullanıyorsanız veya çok özellikli bir teleskoba ihtiyacınız varsa; kesinlikle Skymax 127 teleskobunu öneriyorum. Fakat teleskobun fiyat konusuna gelecek olursak, biraz daha düşük tutulabilirdi. Fiyat konusunun dışında gerçekten çok kaliteli ve çok iyi gözlem yapan bir ürün, diyebilirim.

Yorum Gönder