Balance Living 30X Mini Teleskop İncelemesi

Balance living 30x mini teleskop incelemesi

Balance Living 30X Mini Teleskop İncelemesi

Balance markası, aslında çok ünlü ve kaliteli teleskoplar üretmekte olan bir firma. Balance Living, 30X Mini serisinde; tamamen 5 ila 10 yaş arasındaki çocuklar için yeni bir ürünü piyasaya çıkarmak istemiş. Aslında yeni çıkarmış olduğu bu teleskopta, malzeme kalitesi açısından çok sağlıklı ve bir o kadar da esnek bir yapıya sahip. Yani bu teleskobun yüzeysel ve fiziksel malzemeleri, çocuklarınız için tehlike arz edecek herhangi bir olumsuzluk içermiyor. Teleskobu ve yanında gelen aksesuarları, gönül rahatlığı ile kullanabilir, teleskobun düşük bütçesinden yararlanabilirsiniz.

Balance Living 30X Özellikleri

Balance living 30x mini özellikleri, aslında bu bütçeye alınabilecek sayılı ve kaliteli teleskoplar arasına giriyor. Teleskobun hem mercekleri, hem de ışık toplama gücü; bu tür teleskoplar için daha doğrusu düşük fiyatlı teleskoplar için çok ama çok önemli unsurlar arasında. Eğer Balance living 30x ile gözlem yaparsanız, ışık toplama gücü eş zamanlı çalışacağı için, teleskop ile gözlemleyeceğiniz gök cisminin renklerini rahatlıkla ve orijinal renkleri ile gözlemleyebileceksiniz.

Balance’nin fiziksel özelliklerinin yanı sıra, iç ve dış malzeme yapısı da oldukça yüksek, kaliteli kategoriler arasında. Teleskobun baştan-aşağı malzeme yapısı ve aksesuar yapısı oldukça sağlam ve pahalı bir ürün olduğunu gösteriyor. Fakat Balance 30x’i yetişkin olarak kullanacaksanız, kesinlikle arzuladığınız gibi çıkmıyor. Lütfen, bunu da göz önünde bulundurun. Balance Living 30x’in odak ve açıklık ölçü birimleri de, çok iyi düşünülmüş ve göz mercekleri ile çok iyi bir iş çıkartılmış. Bu teleskobun odak uzaklığı 300m, açıklı ise 30mm olarak imal edilmiş.

Balance Living 30X İle Gözlemlenecek Gezegenler

Az önce özellikler kısmında söylediğim gibi; gözlem yaptığınızda Balance Living’in ışık toplama gücünü çok seveceksiniz. Çünkü teleskop, ne kadar az bir fiyata satılsa da, aslında çocuklar düşünüldüğünde çok ama çok iyi bir ürün gözlemi veriyor. Ve böylece, ürünün sağlamlığından çok kalitesine hayran kalıyorsunuz. Ayrıca 30mm açıklığı olan bu ürün ile; Ay, Jüpiter, Satürn gibi devasa büyüklükteki cisimleri gözlemleyebilirsiniz.
Balance living 30x mini ay gözlemi

Balance Living 30X Almalı Mıyım?

5 ila 10 yaş arasındaki çocuklara yönelik yapılan bu teleskop, kesinlikle yetişkinlerin kullanabileceği biri ürün değil. Bunu göz önünde bulundurmalısınız. Aksi taktirde, istediğiniz ve arzuladığınız gibi bir teleskop ile karşılaşmayabilirsiniz. Fakat çocuklar için, Celestron markasından sonra tavsiye ettiğim tek marka, diyebilirim.

Yorum Gönder