Celestron 21038 Teleskop İncelemesi

Celestron 21038 teleskop incelemesi

Celestron 21038 Teleskop İncelemesi

Celestron 21038, tamamı ile profesyonel bir şekilde üretilmiş ve kara gözlemleri, astronomi gözlemleri için titizlikle imal edilen portatif bir teleskoptur. Teleskobun optik ve gözlem performansı son derece güzel ve parasına göre oldukça üst seviyededir. Ayrıca, yüksek malzeme kalitesinde üretilmiş ve reflektör tasarım olarak kullanıcıya sunulmuş. Yani, Celestron 21038 teleskobunun benim gözümde olumsuz veya dezavantajı yok, hatta o kadar avantajı var ki, teleskobu sadece kullandığınız da, gözlem yaptığınız da anlayabiliyorsunuz.


Celestron 21038 Özellikleri

Celestron marka olan 21038 teleskobu, gerçekten her yönü ile beğenilecek ve sizi yarı yolda bırakmayacak sayılı, fiyatı ucuz teleskoplar arasında, diyebilirim. Çünkü, görüntü netliği olsun, malzeme kalitesi olsun, kesinlikle yan sanayi bir ürün ile karşılaştırılmayacak kadar kaliteli ve bir o kadarda sağlam. Ayrıca teleskobun, optik tasarımı ve bulucu özellikleri sayesinde gözlemlerde güçlü, basit bir şekilde yapılabiliyor.

Not: Celestron 21038’in odak uzaklığı 360mm olup, açıklığı ise 50mm’dir. Ayrıca teleskobun yanında, 3 adet göz merceği ve bir adet teleskopla orantılı sırt çantası hediye edilmektedir.
Celestron 21038 nebula

Celestron 21038 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Teleskobun göz mercekleri, berrak ve sütun gibi doğal bir görüntü sağlıyor. Ancak, ışık toplama gücü bazı gök cisimleri arasında yetmiyor ve düşük özellikli olarak kalıyor. Düşük kaldığı gök cisimleri ise, derin uzay cisimleri içinde hepsi, diyebilirim. Eğer Celestron 21038 teleskobu ile, derin uzay cisimlerini izlemek veya gözlemlemek istiyorsanız, gezegen gözlemleri gibi berrak gözlemleyemeyeceksiniz. Çünkü, ışık toplama gücü ne yazık ki büyük orantılı düşük kalıyor. Fakat, gezegen gözlemlerinde veya Ay gözlemlerinde muhteşem sonuçlar elde edebiliyorsunuz.
Celestron 21038 ile gözlemlenecek gezegenler

Celestron 21038 Almalı Mıyım?

Celestron’un 2017’de çıkardığı bu teleskop, daha şimdiden bir çok ülkede en çok teleskoplar arasına girdi ve ülkemizde de baya önemsendi. Eğer sizde amatör ve orta düzey olarak gözlem yapmak istiyor, astronomiyi tanımak istiyorsanız; kesinlikle 21038’i kaçırmayın.
Celestron 21038 zoom ay

Yorum Gönder