Celestron 22065 AstroMaster 102AZ Teleskop İncelemesi

Celestron 22065 astromaster 102az teleskop incelemesi

Celestron 22065 AstroMaster 102AZ Teleskop İncelemesi

Celestron’un AstroMaster serisi, PowerSeeker serisinden sonra en tutulan ve en kaliteli olarak adlandırılan nadir teleskop ürünlerinden birisidir. Celestron, bu serisinde tamamen merceklere yoğunlaşmış ve kullanıcılarına HD (canlı) görüntü sunmayı planlamış. Planladığı mercekler, gerçekten son derece net bir görüntü sağlıyor ve bu mercekler sayesinde; hem doğa gözlemi yapabiliyor, hem de astronomi gözlemi yapabiliyorsunuz. Ayrıca, teleskobun kundak yapısı da tamamen yeniden dizayn edilmiş. Celestron 22065 AstroMaster 102AZ teleskobunun kundak yapısı, 360 derece kendi ekseninde dönebiliyor ve böylece diğer teleskopların kundak yapılarından daha iyi olduğunu anlayabiliyorsunuz.


Celestron AstroMaster 102AZ Özellikleri

Celestron’un en gözde serilerinden biri olan AstroMaster teleskop serisi, son dönemlerde adını duyuran ve astronomi etkinliklerinde boy gösteren teleskoplardan bir tanesidir. Adını sıkça duyuran Celestron 102AZ teleskobu, PowerSeeker serisinden sonra en kaliteli ve en başarılı teleskop olmaya aday bir üründür. Markanın tüm özelliklerini barındıran Celestron 102AZ teleskobu, mercek kaliteleri ile şuan piyasada tektir ve rakip markaların çok üst seviyesinde yer almaktadır.

Bunların yanı sıra, Celestron 102AZ teleskobunun ölçüleri de çok iyi ve rakip teleskopların neredeyse 2 katıdır. 102AZ’nin odak uzaklığı 660mm olup, diyaframsal açıklığı ise tam 102mm’dir. Bu teleskobun bu kadar net ve sağlam görüntü vermesinin nedenleri; ışık toplama gücünün maksimum seviyede olması ve açıklığının 100 üzerinde olmasıdır. Ayrıca doğa gözlemlerinde, ters açı ile gözlem yapmıyor, düz görüntü elde edebiliyorsunuz.
Celestron 102az nebula gözlemi

Celestron AstroMaster 102AZ İle Gözlemlenecek Gezegenler

Gözlem denildiğinde, herkes evrendeki tüm gök cisimlerini tek bir teleskoptan izlemek ister. İşte Celestron’un 102 serisi de tam size göre. Çünkü bu teleskop ile sönük yıldız kümelerini, gezegenleri, nebulaları ve daha birçok etkileyici gök cismini gözlemleyebilirsiniz. Gözlemleriniz net ve bir o kadar da canlı geçecektir. Bunun nedeni ise, az önce yukarıda bahsetmiş olduğum, ışık toplama gücü özelliğindendir. Eğer Celestron 102AZ ile gözlem yapacak olursanız, burada yazdıklarıma harfi harfine katılacağını umuyorum.
Celestron 102az jüpiter

Celestron AstroMaster 102AZ Almalı Mıyım?

Orta düzey veya profesyonel olarak gözlem yapıyorsanız, kesinlikle birinci teleskobunuz olarak ekipmanlarınıza katabileceğiniz bir ürün, diyebilirim. Fakat amatör olarak gözlem yapıyorsanız, bu teleskop sizi hem yoracak, hem de gözlem yapacağınız sıra aşırı derecede zorlanacaksınız. Çünkü, teleskop profesyoneller için üretilmiş ve dizayn edilmiş.
Celestron 102az Ay

Yorum Gönder