Dünyanın En Değerli Heykelleri

Dünyanın En Değerli Heykelleri

Geçmişten günümüze kadar insanların sanatsal becerisi, yetenekleri sayesinde çok üst seviyede tutulmuş ve günümüze kadar gelen paha biçilemez seviyedeki eserleri ilgi odağı olmuştur. Her kıtadan ve her ülkeden tarihi eser olarak adlandırılan birçok heykel, sanatseverler aracılığı ile etkinliklerde boy gösteriyor ve etkinlikler sayesinde dudak uçuklatan rakamlara yeni sahiplerini buluyorlar.

düşünen adam heykeli

Dünyanın En Pahalı 5 Heykeli

Küçük boylardaki tarihi eserler, geçmiş yıllarda yapılan sanatseverlerin buluşması ile servet kazandırmış ve etkinliklerin en büyük gözde eserlerinden olmuşlardır. İşte o küçük boyuttaki heykellerin dudak uçuklatan fiyatları ve eserlerin yapımcıları;

L'Homme Au Doigt Heykeli

Alberto Giacometti tarafından 1947 senesinde yapılan heykelcik, 2015 senesinde yapılan en önemli heykeller arasında gösterildi ve yaklaşık 141.3 milyon dolara satıldı. Ayrıca, L'Homme Au Doigt olarak bilinen heykel, günümüzün en değerli eserleri ve heykelleri arasında birinci sırada yer almaktadır.

L'Homme Au Doigt tarihi eser

L'Homme Qui Marche I Heykeli

Yine Alberto Giacometti tarafından 1961 senesinde yapılmış olan heykel, 104.3 milyon dolara satılarak, ikinci rekoru da elinde bulunduruyor. Modern sanatın en gözde eseri olarak tanıtılan ve heykellerin en özgünü olarak bilinen L'Homme Qui Marche, Dünyanın en gözde heykellerinin arasında bulunmaktadır.

L'Homme Qui Marche heykel

Guennol Lioness Heykeli

M.Ö 3000’li yıllarda yapıldığı ön görülen aslan heykeli, 2010 senesinde yapılan sanatsal etkinliklerde boy göstermiş ve açık arttırma ile satışa konulmuştur. Sanatseverlerin ilgi odağı olan aslan figürü, 57.2 milyon dolara satılmıştır. Ayrıca, Guennol Lioness, Dünyada bulunan en özgün çalışmalar arasında yer almaktadır.

Guennol Lioness tarihi eser

Tête Heykeli

Amedeo Modigliani tarafından özgün çalışmalar kategorisinde bulunan bu heykel, yaklaşık 59.5 milyon dolara satılmış ve Dünyanın en güzel heykelleri arasında üçüncü sırada yer almıştır.

Tête heykeli

Balloon Dog/ Balon Köpek Heykeli

Jeff Koons’in eserlerinden olan balondan heykeller, Dünyaca ünlü heykellerinde mimarisi olarak bilinmektedir. Buna en iyi örnek, 1994 senesinde başladığı ve 2000’li seneler gibi bitirdiği; Turuncu Balon Köpek eseridir. Bu eser, tam 58.4 milyon dolara satışa çıkarılmış ve sanatseverler tarafından en beğenilen eser olarak nitelendirilmiştir.

balon köpek heykeli

Yorum Gönder