Emarth 70mm Teleskop İncelemesi

Emarth 70mm teleskop incelemesi

Emarth 70mm Teleskop İncelemesi

Emarth 70mm teleskobu, iki çeşit gözlem yapabilme özelliğine ve keskin, hd merceklere sahip.  Bu net mercekler sayesinde, karasal gözlemler ters bir şekilde değil, düz bir şekilde göz merceklerine yansıyor ve böylece kara gözlemleriniz, gökyüzü gözlemleriniz gibi doğru orantıda oluyor. Ayrıca Emarth markası, bu 70mm’lik serisini; çocuklara ve amatör olarak gözlemciler için imal etmiş. Kısacası bu teleskop, orta düzey ve profesyonel gözlemciler için ideal bir ürün değil. Eğer amatör olarak ilgilenmek istiyorsanız veya çocuklarınızın gökyüzünü tanımasını istiyorsanız, Emarth’ın son derece kaliteli bu teleskobunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Emarth 70mm Özellikleri

Teleskobun en iyi ve en sağlam yerleri; mercekleri ve iç malzeme yapısı, diyebilirim. Çünkü, teleskobu üreten firma hem sağlık açısından hem de teleskobun fiziksel sağlamlığı açısından kaliteli olmasına çok dikkat etmiş. Ve bu dikkatleri sayesinde, kullanışlı, işlevsel bir ürün ortaya çıkarmışlar. Ayrıca malzeme yapısı kadar mercekleri de sağlam olan Emarth 70mm’lik teleskobun, merceklerinde de özel bir kaplama dizayn edilmiş. Kaplamanın en büyük avantajı ise; su geçirmez olması hem de ufak-tefek çizilmelere karşı dayanaklı olmasıdır.

Emarth’ın en önemli ayrıntılarına geçelim: Emarth 70mm’lik teleskobu ile gelen kargosunda; bazı aksesuarlar ve tak-çıkar malzemeleri yer almaktadır. Bu malzemeler tahmin ettiğiniz üzere; tripod ve göz mercekleri gibi teleskobun olmazsa olmaz aksesuarlarıdır. Bunların yanı sıra, teslimat kargosunda gelen gökyüzü haritası, Güneş Sistemi içerisindeki gezegenleri gösteriyor ve bu gezegenlerin gökyüzündeki koordinatlarından bahsediyor. Eğer amatör olarak bu teleskop ile gözlem yapacaksanız, teleskop ile gelen gökyüzü haritası tam size göre. Harita ile gezegen gözlemleriniz daha kolay geçebilir.

Not: Emarth 70mm teleskobunun odak uzaklığı; 360mm olup, net açıklığı ise; 70mm’dir.

Emarth 70mm İle Gözlemlenecek Gezegenler

Emarth’ın odak uzaklığı ve açıklığı fiyatına göre çok üst seviyede tutulmuş. Bu da demek oluyor ki; ülkemizde satılan birçok teleskoptan daha iyi ve daha iyi gözlem yapabilme fırsatı sunuyor. Eğer Emarth ile gözlem yapacak olursanız; Ay’ı ve 3 ana gezegeni rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Bu gezegenler; Jüpiter, Satürn ve son olarak Mars’tır. Eğer doğru bir gökyüzünde ve yapay ışıkların olmadığı bir yerleşkede, bu 3 gezegeni rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.
Emarth 70mm ile gözlemlenecek gezegenler

Emarth 70mm Almalı Mıyım?

Emarth 70mm, teslimat kargosunda gelen aksesuar gibi çok kaliteli bir ürün. Ne kadar çocuklara yönelik imal edilse de, gözlem hobisine amatör olarak girecek yetişkinler içinde önerebileceğim sayılı, kaliteli teleskoplar arasında. Önerim; kesinlikle bu teleskobu kaçırmayın…

Yorum Gönder