Geertop 90X Teleskop İncelemesi

geertop 90x teleskop incelemesi

Geertop 90X Teleskop İncelemesi

Geertop 90x teleskobu, güçlü refraktör tasarımı ile mükemmel gözlemler sunmak için imal edilmiş, çift yönlü kundaksal bir teleskoptur. Teleskobun kullanıcıya sunduğu en iyi özelliği ise; doğa gözlemleri için merceklerin özel kaplamalar ile korunması ve gökyüzü gözlemleri için farklı, kaliteli göz mercekleri ile olağanüstü bir büyütme sağlamasıdır. Ayrıca, uzaktaki cisimleri veya gök cisimleri rahatlıkla izlemeniz için imal edilmiş elektronik beyinde bulunmaktadır. Bu beyin, gözlemlediğiniz herhangi bir cismi düzeltme daha doğrusu net göstermeye yaramaktadır. Bu özellik, amatör gözlemciler için çok iyi bir şekilde düşünülmüş.

Geertop 90X Özellikleri

Geertop markası, tüm teleskoplarında kullandığı gibi bu teleskobunda da, odak beynini kullanmış ve amatör gözlemcilere çok büyük bir ayrıcalık sağlamış. Otomatik netleştirici beyin sayesinde hem doğa gözlemlerinizi, hem de uzay gözlemlerinizi rahatlıkla yapabilecek ve cisimler kendiliğinden en iyi şekilde görüş açınıza girecek. Ayrıca Geertop 90x teleskobunun kundak yapısı da montajlı bir şekilde imal edilmiş. Bu teleskobun kundak yapısı ise altazimuth, yani; dikey ve aşağı-yukarı olmak üzere gözlem yapabileceğiniz sayılı, kaliteli kundaklar arasında.

Geertop 90X’in diğer özelliklerine gelecek olursak; göz merceklerine yerleştirilen ince ve net bir yeşil film bulunmakta. Bu yeşil film sayesinde, teleskobun otomatik odak yaptığı gök cismi veya cisim daha fazla net duruyor, hem de her açıdan cisimleri kendi renkleri ile görmenize olanak sağlıyor. Ayrıca teleskobun fiziksel ölçümleri de çok iyi durumda. Yani teleskobun odak uzaklığı; 360mm olup, net açıklığı ise; 50mm’dir.

Geertop 90X İle Gözlemlenecek Gezegenler

Geertop teleskobu ile gözlemleyeceğiniz gezegenler aslında oldukça fazladır. Çünkü, 90x yakınlaştırma yapmamıza olanak sağlayan Geertop 90x, berrak ve bir o kadar net görüntü sağlıyor. Fakat, Güneş Sistemi dışındaki gök cisimleri için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Güneş Sistemi dışarısındaki gök cisimlere, teleskobun ışık toplama gücü yetmiyor ve yetmediği için gözlemlediğiniz gök cisimlerini parlayan bir ışık topu olarak gözlemleyebiliyorsunuz.
geertop 90x ile gözlemlenecek gezegenler

Geertop 90X Almalı Mıyım?

Gözleme yeni başlayacak olanlar için veya amatör olarak gözlem yapanlar için bulunmaz bir teleskop serisi, diyebilirim. Hem bütçeniz açısından hem de kalite açısından çok üst düzey bir teleskop. Eğer gerçekten almayı düşünüyorsanız, söylediklerime harfi harfine katılacaksınız. Şimdiden iyi gözlemler ve iyi teleskoplamalar diliyorum…

Yorum Gönder