Gskyer EQ901000 Teleskop İncelemesi

Gskyer eq901000 teleskop incelemesi

Gskyer EQ901000 Teleskop İncelemesi

Gskyer teleskop firmasının, 20 yılı aşkın bir süredir teleskop ürettiğini ve sadece teleskop değil, göz mercekleri, tripodlar gibi aksesuarların da üretimini yaptığını öğrendim. Ardından, daha yeni piyasa sürmüş Gskyer eq901000 teleskobunu inceleme fırsatı buldum ve gerçekten teleskobun, diğer rakip firmalara karşı daha az maliyetli olduğunu ve iç-dış malzeme kalitesinin çok üst seviyede olduğunu gördüm.
Ayrıca Gskyer firması, bu teleskobunda da optik tasarıma çok önem vermiş ve optik tüp tasarımlı bir mercek yapısı ile ışık toplama gücünü olağan seviyenin çok üstlerine çıkarmışlar. Böylece, daha kaliteli gözlem yapabiliyor, hem de iki çeşit gözlem yapma fırsatı buluyorsunuz.

Gskyer EQ901000 Özellikleri

Optik tüp tasarımı bulunan teleskopta, ince şekilde merceklere geçirilmiş kaplamalar mevcut. Bu ince kaplamalar sayesinde, mercekler daha az zarar görecek ve herhangi bir gök cisminde, ışık toplama gücü yetersiz kaldığında, mercekteki kaplamalar sizin yerinize otomatik bir şekilde matlaşmayı ve pikselleşmeyi önleyecektir. Böylece, sorunsuz bir astronomi gözlemi yapabileceksiniz.

Ayrıca, teleskobun tüm malzemelerinde kullanılan alüminyum, teleskop malzemelerinin ömrünü fazlalaştırmak için kullanılmış ve gözlem sırasında teleskobun daha ağır olması istenmiş. Yani, Gskyer EQ901000 teleskobu ile açık havada gözlem yapacak olursanız ve hava ciddi derecede rüzgarlı ise, teleskobun rüzgarda düşmemesine ve zarar görmemesine alüminyum maddesi ile katkı sağlanmış.

Not: Gskyer EQ901000 teleskobunun odak uzaklığı 1000mm olup, diyaframsal açıklığı 90mm’dir.

Gskyer eq901000 ile gözlemlenecek gezegenler

Gskyer EQ901000 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Gskyer, gözlem açısından oldukça kaliteli teleskoplar üreten ve teleskopları ile sıkça anılan bir firma, diyebilirim. Çünkü, firma yaklaşık 20 senedir teleskop üretimi yapıyor ve artık teleskop adı altında çok iyi işler çıkartabiliyorlar. Bu işlere en iyi örnek; EQ901000 teleskobudur. Çünkü, teleskobun herhangi bir gök cismine odaklanması çok üst seviyede, ayrıca teleskop, ışık toplama gücü sayesinde cisimlerin kendi renklerini titizlikle göz merceklerine yansıtıyor ve pikselleşme gibi matlaşma gibi sorunları ortadan kaldırıyor.

Gskyer eq901000 ay

Gskyer EQ901000 Almalı Mıyım?

Orta ve profesyoneller için üretilen Gskyer teleskobu, kesinlikle amatörlerin kullanacağı sıradan bir teleskop değil. Teleskop, bilgi isteyen ve gözlem çalışması isteyen zor kategorilerde bulunan bir teleskop, diyebilirim. Fakat, orta düzey veya profesyonel gözlem yapıyorsanız, yeni bir teleskoba ihtiyaç duyuyorsanız; kesinlikle eq901000 modelini öneriyorum.

Yorum Gönder