İlluminati'nin Bilinmeyen Gerçekleri

İlluminati'nin Bilinmeyen Gerçekleri

İlluminati, Türkçe kelime anlamıyla; aydınlanmışlar veya temizlenmişler anlamına gelmektedir. 1775 senesinde kurulan yer altı topluluğu, Adam Weishaupt öncülüğü ile Dünyaya yayılmış ve böylece birçok kıtayı İlluminati üyesi yapmışlardır. Bu topluluğu diğer topluluklardan ayıran en büyük özellik, kült ve kurulduğu tarihten beri gizlilik unvanını korumasıdır. Bugüne kadar birçok inceleme ve araştırma yapan kişiler, İlluminati hakkında hiçbir şey bulamadı ve gerçekleştirdikleri incelemeler sonucunda hiçbir kalıtsal ize rastlamadılar. Bu da demek oluyor ki, İlluminati, gerçekten zengin bir topluluk veya korkunç işler yapan gizli bir düzen…

üçgen göz illuminati sembolü

İlluminati’nin Kaç Üyesi Var?

İlluminati, kurulduğu tarihten beri birçok ünlü isimleri topluluğuna katmış ve sektörüne göre bu kişiler üzerinden birçok sembol oyunu yapmıştır. Bu semboller genellikle, üçgen içerisinde bulunan bir göz veya göz içerisinde bulunan bir üçgendir. Ayrıca, bağımsız internet sitelerinden açıklanan bilgilere göre; İlluminati’nin tam 180’ni aşkın üyesi bulunmakta. 180 üyenin 20’si yöneticilik görevi yapmakta ve örgüt işlerini yönetmektedir.

Adam Weishaupt

İlluminati’nin İşaretleri ve Sembolleri 

İlluminati’nin geçmiş zamanlardan beri kullanmış olduğu üçgen-göz sembolü, bazı tarihçilere göre; ilk kurulduğu sembolü koruyor ve Adam Weishaupt tarafından oluşturulan üçgen-göz sembolünü kullanıyor. Yani bu örgütün, kalıtsal, kült denilebilecek tek bir sembolü bulunuyor.

İlluminati Neden Kuruldu ve İlluminati’nin Amaçları Neler?

Adam Weishaupt’un bu örgütü kurarken ki söylediği söz birçok tarihçi tarafından bilinmekte ve tarih kitaplarında yer almaktadır. Adam’ın İlluminati’yi kurma sebebi, Dünya’da yeni bir düzen oluşturmak ve bu düzen içerisinde; dinleri yok saymaktır. Ayrıca İlluminati örgütünün diğer bir amacı ise, Dünyada bulunan ekonomik sistemi de kendilerine göre ayarlamaktır.

amerikan doları illuminati

İlluminati’nin Merkezi Nerede Bulunuyor?

İlluminati’nin tam olarak nerede veya yerleşkesi bilinmiyor fakat, bazı kesimler tarafından atılan teorilere göre, ABD’de bulunan 51. bölge işaret ediliyor. 51. bölgede bulunan İlluminati, sadece teoriler üzerinde burada bulunuyor. Kesin bir bilgi bulunmamakta ve herhangi bir ipucu da bulunmamaktadır.

Yorum Gönder