İnsanlığın Sonunu Getirebilecek Kıyamet Senaryoları

güneş patlaması

İnsanlığın Sonunu Getirebilecek Kıyamet Senaryoları

İnsanlığın sonu, son yıllarda filmlere konu olmuş durumda ve kıyamet senaristleri ise teorileri inceleme aşamasındalar. Yani, olası bir tehlikeye karşı önceden tedbirler alınmakta ve bilim insanlarının insan ırkını tekrardan diriltme hedefindeler.Ayrıca, insan ırkına tehlike arz edecek durumlardan birisi, uzayda başı baş dolaşan gök cisimleridir. Tahmin ettiğiniz üzere bu gök cisimleri, meteorlar veya diğer adları ile gök taşları olarak biliniyor. Fakat geçmişten günümüze kadar birçok gök taşı Dünya’yı ıskalamış veya atmosferde yok olmuştur. Kısacası gök taşları, senaristler tarafından tehlikeli bir durum olarak görünmüyor.

Kıyamete Yakın Dünya’da Neler Olacak?

Dünya’nın sonunu getirecek veya kıyamette olacaklar aşağıda verilen 5 maddede açıklanmıştır. İşte Dünya’yı bekleyen veya sadece senaryodan ibaret o tehlikeli senaryolar;

İklim Değişikliği

Kutuplarda meydana gelen hava olayları sebebi ile birçok kez atmosferde maddesel değişimler meydana geldi ve böylece insanların soluduğu temiz nitrojen gazı, kutuplardan yükselen zehirli buharlaşmalara maruz kaldı. Sadece solduğumuz hava değil, hava akımları da, rüzgarlarda bu gazlardan etkilendi ve Dünya’nın iklimsel değişimleri %34 oranında artış gösterdi. Bilim insanları, %34’lük değişimin vücutlara olan sağlıksız yönlerinin de arttığını dile getirdi.
iklim değişikliği fotoğrafı

Yapay Zeka

İnsanların son yıllarda üzerinde olabildiğince kaldığı ve insanlık açısından iyi mi, kötü mü olabileceği düşünülmeden tasarlanan insancıl robotlar, kıyamet senaristleri tarafından insanlığın sonunu getirebileceğini düşündüğü ve en başta yer verdiği tehlikeli senaryolardan bir tanesidir. Bu robotlar, ölümsüz ve insanlardan %50 daha fazla zekaya sahip olabileceği düşünülüyor. Böylece, ilerleyen zamanlarda robotlardan oluşan ve robotlar tarafından yönetilen bir Dünya olma yolunda durmaksızın devam edebilir…
Yapay zekalar

Salgın

Gelişen teknolojiler ve bu teknolojilerle beraber gelen atıklar, Dünya üzerinde bulunan birçok virüsten daha fazla yayılmaktalar. Veya iklim değişikleri ile meydana gelen bazı doğasal kaynaklar, bu atıklarla beraber eş zamanlı olarak bir virüs meydana getirmekteler. Eğer doğa ve insan atıkları birbirleri ile birleşirse, kıyamet daha gelmeden birçok kıta da bulunan insan ırkı son bulacak ve Dünya’nın geri kalanı, bu salgınlar yüzünden hasta, yorgun, yaşayan ölü şeklinde hayatlarına devam edecekler.
Salgın fotoğrafı

Süper İnsanlar (Mutantlar)

Geçmişten günümüze kadar var olan bilim insanları, bazı ülkelerin zorlamalarıyla; insan vücudundaki genetiği değiştirmek için çaba göstermişlerdir. Bu çabaların yarısı başarısız, yarısı da başarılı olmuşlardır. Fakat, insanların vücudundaki değişimler, belli bir süre zarfında kendini yok etmişlerdir. Yani, insanlara enjekte edilen, sıfırdan var edilen yeni genetikler, vücut genetiğinden yararlanamamıştır. Böylece, vücut genetiği ve yapay genetik birlikte yaşayamamıştır. Ancak, kıyamet teorisyenleri; gelişen teknoloji ile yapay genetiklerin tekrardan çıkacağını düşünmektedirler.
telekinezi insanlar

Zombiler ve Zombi Salgınları

Bilimde ve tıpta ‘’ Toxoplasma gondii’’ olarak bilinen genetik hücre, çalışma prensibi dışında kullanıldığında, insan vücudunu filmlerdeki veya dizilerdeki zombilere dönüştürebilmektedir. Eğer bu hücre, bilim insanları tarafından kimyasal bir silah olarak kullanılırsa, birçok savaşta boy gösterecek ve birçok insan bu kalıtsal hücre yüzünden yaşamına son verecek.
zombi insanlar

Yorum Gönder