Kayıp Mu Kıtası Hakkında Bilgiler

Kayıp Mu Kıtası Hakkında Bilgiler

İngiliz ve Türk arkeolog bilim insanlarına göre; 14 bin yıl önce, yani büyük tufanda yok olduğu ve bazı bilim insanlarına göre de; hiçbir zaman var olmadığı, sadece efsanevi şekilde eski insanlardan çıktığı bir çeşit hayali kıtadır. Ayrıca, Mu kıtasının gerçek mi, yoksa hayal mi olduğu da Japonya’da yapılan bazı kazılarda netlik kazandı ve su altından çıkartılan yaklaşık 8 ila 10 bin yıllık heykellerin, Mu kıtasına ait oldukları öne sürüldü.

kayıp kıta mu bilgileri


Heykellerin üzerinde yazan yazılara ve yazı stillerine göre, Mu kıtasına ait olduğu savunuluyor, hem de kıtanın kalan parçaların diğer kıtaların köklerine gittiği ve Dünya üzerinde halen milyon tane parçaları olduğu düşünülüyor. Yani Mu kıtasının kalıntıları, Dünya yüzeyinde halen barınıyor. Ancak, efsanede anlatılanlara göre; Mu kıtasının büyük tufanda büyük bir bölümü direk sular altında kaldı ve bu kıta da yaşayan, çevrelerinde yaşayan yaklaşık 63 milyon insan da kıtaların çarpışmasıyla öldü. Ve bu kıtalar, daha doğrusu Mu kıtası, parça parça tüm yüzeye yayıldı.

Kayıp kıtadan kalıntılar

Mu Kıtası Hakkında Bilimsel İddialar

Bilim, Mu kıtasının gerçekte olmasını ön görmüyor ve bu kıtanın kalıntılarının gerçekte olmadığını, su altından çıkartılan heykellerin ve oyma taşların ise, sadece eski uygarlıklara ait olduklarını savunuyor.


Mu Kıtasının Gerçekliğini Savunan Bilgiler

50 yıla yakın bir sürede araştırılan Mu kıtası, James Churchward öncülüğünde ve birçok arkeoloğun katılmasıyla elde edilen bilgiler şöyledir;

- İlk insanlarda içerisinde olmak üzere, yeryüzüne ilk defa ayak basmış insan ırkı, Mu kıtasına ayak basmıştır ve insanların evrim geçirmesi yine bu kıta da meydana gelmiştir.

kayıp kıta mu kalıntı heykelleri

- Mu kıtasının fiziksel özellikleri; günümüzde yer alan kıtalardan daha farklı ve daha kalın bir yapısı vardı. Bu yapısı, yeryüzünde bırakılan ve su altında incelenen hatlara göre; 3 kara parçasından oluşuyordu.

- Kıta üzerinde yaşayan yaklaşık 60 milyon insan vardı. Bazı tarih kaynaklarına göre bu rakam tam: 63 milyondur.

- Yaklaşık 14 bin yıl öncesinde yaşayan ve var olan Mu halkı, Mu dinine inanıyor, tek tanrılı bir dine sahipti. Ayrıca Mu dininin, Atlantis gibi su altı şehirlerinin de dini olduğu savunulmaktadır.

- Mu kıtasının doğal afette çöktüğü ve sular altında kaldığı bazı arkeologlar tarafından teori olarak atılmıştır. Bu doğal afetler ise; volkanik patlamaların, fay hatlarını tetiklemesi, böylece birçok afeti de yanında getirmesi düşünülüyor.

Mu haritası

- Mu dini, yazımsal olarak değil, daha çok semboller ve amblemler ile inanılan bir dindi. Ve yaklaşık 70.000 yıllık olduğu ön görülüyor.

Not: Bu maddeler, sadece teori amaçlı verilmiş ve Mu kıtasını savunan arkeologlar tarafından ortaya atılmıştır.

Yorum Gönder