National Geographic 35-72 Teleskop İncelemesi

national geographic 35-72 teleskop incelemesi

National Geographic 35-72 Teleskop İncelemesi

National Geographic teleskopları, genellikle; montajları sağlam ve 3 çeşit gözlem için imal edilen ürünlerdir. National, bu teleskop serisinde de, gerçekten alt-azimuth kundak teknolojisini kullanarak üst seviyede bir teleskop üretmiş ve teleskobun taşınabilir, hafif olması da teleskoba stabilite bir avantaj sağlamış. Yani, teleskobun ölçü birimleri ve geniş mercek çapları ile, gezegen, derin uzay ve doğa-kuş gözlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca, National marka göz mercekleri de, üst düzey kalitede yakınlaştırma(zoom) sağlıyor ve böylece, nesneleri daha büyük, daha keskin şekilde görebiliyorsunuz.

National Geographic 35-72 Özellikleri

Amatör gözlem yapanlar için üretilmiş ve spor havası bulunan National 35-72 teleskobunda, birincı sınıf kalite malzemeleri kullanılmış ve üç ayaklı yassı tripod ile harika bir uyum sağlamış. Ayrıca, üç ayaklı tripod sayesinde, zemin boyu veya kendinizin boyuna göre milimetrelik ayarlamalar yapabilir, teleskobun zemine olan bağlantısı sayesinde istediğiniz şekilde tripodu hareket ettirebilirsiniz.

National 35-72’nin montaj ve teleskop tasarımına gelecek olursak; montaj tasarımı, çok basit bir şekilde ayarlanabiliyor ve tak-sök malzemeleri sayesinde basit bir teleskop kurulumu yapabiliyorsunuz. Teleskop tasarımı ise, gerçekten sportik görünümde olup, üst düzey dış malzeme yapısına sahip. Teleskobun ölçü birimlerinde ise, odak uzaklığı 700mm olarak, diyafram açıklığı 70mm olarak dizayn edilmiş.

national geographic 35-72 ay gözlemi

National Geographic 35-72 İle Gözlemlenecek Gezegenler

National’in diğer teleskopları gibi kaliteli olan 35-72 teleskobu, ışık toplama gücü adı altında çok başarılı işler yapan nadir ürünler arasında, diyebilirim. Çünkü, odak uzaklığının ve açıklığının yetersiz kaldığı birçok gök cisminde, direk devreye ışık toplama gücü giriyor ve böylece, izlemekte olduğunuz gök cismini rahat, pussuz bir şekilde gözlemleyebiliyorsunuz. Ayrıca, gök cisimlerinin fotoğraflarını çekmek isterseniz, teleskobun yanında hediye olarak verilen aksesuar; cep telefon adaptörünü de istediğiniz gözlem biçiminde kullanabilirsiniz.

national geographic 35-72 gözlem

National Geographic 35-72 Almalı Mıyım?

Amatör olarak ilgilenmek istiyorsanız veya ilgileniyorsanız, National 35-72 tam size göre. Fakat, gözlem işinde amatörlükten çıktıysanız ve daha gelişmiş, daha profesyonel bir teleskop arıyorsanız, kesinlikle bu teleskop size göre değil.

Yorum Gönder