Orion Starseeker IV 150mm Teleskop İncelemesi

Orion Starseeker IV 150mm Teleskop İncelemesi

Orion, teleskop kategorilerinin arasına yeni bir seri ekledi ve bu seri; Celestron, Meade gibi dünyaca ünlü teleskop markalarının arasında yerini aldı. Starseeker teleskopları, Orion’un diğer teleskopları arasında en iyisi ve en kaliteli merceklere sahip, yeni ürünleri olarak tanıtıldı. Böylece Orion, starseeker serisi adı altında yeni bir teleskop modelinin üretimine başladı ve kullanıcılarına daha kaliteli, daha üstün seviyede hizmet sunabilmek için, starseeker serisinin gözlem gücünü en üst seviyeye taşıdı. Ayrıca, Orion Starseeker IV 150mm teleskobu, diğer starseeker serileri gibi, a’dan z’ye elektronik aksamlardan oluşuyor.

orion starseeker ıv 150mm teleskop incelemesi

Orion Starseeker IV 150mm Özellikleri

Orion, starseeker serisinin 4. teleskobunu 150mm’lik olarak çıkardı ve ışık toplama gücü, gözlem gücü gibi kalıtsal özellikleri, elektronik aksamlar sayesinde daha kaliteli hale getirdi. Yani Orion, teleskopların hafızasına kayıt edilen yeni bir dc motor ile gökyüzündeki birçok gök cismini hafızasına kayıt ederek, ışık toplama gücü ile muhteşem bir gözlem yeteneğini size sunuyor. Manuel olarak, yani insan gücü ile hiçbir şey yapmıyorsunuz. Teleskopta bulunan elektronik aksamlar, sizin yerinize gök cisimlerini buluyor ve size sadece izlemek kalıyor.

Ayrıca, teknolojik teleskopların lideri olarak bilinen Orion, geniş ve keskin diyaframsal açıklığı sayesinde, derin uzay cisimlerini daha net ve hd kalitede gösterebiliyor. Hatta, ışık toplama gücünün yetmediği cisimlerde, dc motolarda bulunan hafıza, diyaframsal açıklıkla otomatik olarak oynamalar yapıyor ve böylece, derin uzay cismini ayrıntısına ve en net hali ile gözlemleyebiliyorsunuz.

Not: Orion Starseeker IV 150mm’lik teleskop, yaklaşık olarak 750mm odak uzaklığına, 150mm olarak açıklığa sahip. Ayrıca, motor hafızasında yer alan 42.000 gök cismini izleyebilirsiniz.

Orion starseeker ıv 150mm jüpiter

Orion Starseeker IV 150mm İle Gözlemlenecek Gezegenler

Geniş ve akıllı motoru sayesinde, tam 42.000 adet gök cismini rahatlıkla gözlemleyebiliyorsunuz. Fakat, hafızasında yer alan 42.000 adet gök cisminden bazıları, teleskobun ışık toplama özelliğinin yetersiz kalmasından net olarak gözlemlenemiyor. Ancak, orta düzey veya profesyonel gözlem yapıyorsanız ve dc motoru yeteri düzeyde kullanabilirseniz, gök cisminin ayrıntılarını ve orijinal renklerini kolaylıkla görebilirsiniz.

Orion starseeker ıv 150mm derin uzay gözlemi

Orion Starseeker IV 150mm Almalı Mıyım?

Orion starseeker IV 150mm teleskobu, amatör gözlemciler için basit bir teleskop değil fakat, teleskop tamamen elektronik aksamlardan oluştuğu için kolaylıkla öğrenebilir ve basit bir şekilde gözlem yapabilirsiniz. Eğer uzun ömürlü ve dayanıklı bir teleskop arıyorsanız, hatta gözlem açısından da paha biçilemez bir teleskop arıyorsanız, starseeker 4 serisi tam size göre…

Orion starseeker ıv 150mm satürn

Yorum Gönder