2019 Eylül Ayında Gerçekleşecek Gök Olayları

2019 Eylül Ayında Gerçekleşecek Gök Olayları

2019 Eylül ayında yaşanacak gök olayları, Neptün ve Güneş arasında gerçekleşecek. Neptün ve Güneş’e nazaran, Ay üzerinde de yörünge uzantısı yaşanacak. Ayrıca, 2019’un Eylül ayında, herhangi bir meteor yağmuru da beklenmiyor.

2019 eylülde yaşanacak gökyüzü olayları

Eylül 2019 Gökyüzü Olayları

8 Eylül: Ağustos ayının etkisinden kurtulan Ay, Eylül ayının yeni ay evresine geçiş yapacak ve gökyüzünden en sönük şekli ile gözlemlenecek.

9 Eylül: Neptün gezegeni, gökyüzünden kolay bir şekilde izlenecek. Ayrıca, Neptün ve Dünya, periyotsal olarak birbirleri ile yakınlaşacak. 9 Eylül sabahı itibari ile gökyüzünde görülecek en parlak yıldız, Neptün olacak.

14 Eylül: Yeni ay evresini tamamı ile bitiren Ay, Eylül ayının dolunayını 14 Eylül itibari ile yaşayacak. 14 Eylülde başlayacak dolunay, tüm ülkelerden gece boyunca izlenecek.

Eylül gökyüzü yıldızları

23 Eylül: 22 ila 23 Eylülde, ‘’ eylül ekinoksu ‘’ yaşanacak. Yani, tüm ülkelerde ve tüm kıtalarda; gece-gündüz eşit bir şekilde yaşanacak.

28 Eylül: Ay, Güneş ile aynı uzantıda yörüngesine devam edecek. Bu durum, Ekim ayına kadar sürecek ve böylece, gelgitlerde artış gözükecek.

Yorum Gönder