Bresser Klasik 60-900mm Teleskop İncelemesi

Bresser Klasik 60-900mm Teleskop İncelemesi

Bresser teleskopları, kaliteli alman malları arasında en iyi teleskop üreticisi, diyebilirim. Yaklaşık 60 yıldır teleskop üreten ve kaliteli mercekleri ile bilinen Bresser, bu teleskop serisinde de klasik kalmayı seçmiş, 60 ila 900mm çapında mercekler yerleştirmiş. Merceklerin orantısal büyütmeleri ve fiziksel görünümleri oldukça üst seviyede. Yani, teleskop ile gözlem yaptığınızda, merceklerin netliğini çok kolay bir şekilde anlıyorsunuz. Ayrıca, merceklerin kalitesi ile birleşen olağanüstü seviyedeki ışık toplama gücü, teleskop ile eş zamanlı olarak çalışabiliyor. Bresser Klasik 60-900mm teleskobu, amatör ve orta düzey gözlemciler için paha biçilemez bir teleskop serisi olmaya aday.

Bresser klasik 60-900mm teleskop incelemesi

Bresser 60-900mm Özellikleri

Bresser 60-900mm teleskobunda, objektifliği kullanan Bresser, teleskobun tüm malzemelerini kendi üretmiş ve neredeyse profesyonel teleskoplarda kullanılan malzemelere eş değer bir ürün kullanılmış. Gerçekten teleskobun hem gözlem gücü, hem de gözlemde en değerli özelliklerden olan ışık toplama gücü, çok üst seviyelerde çalışıyor, gözlem sırasında size paha biçilemez bir cisim izleme olanağı sunuyor. Sadece netlik açısından değil, gözlem sırasında sallanmalara karşı da ayrı bir fiziksel özellikle sunuluyor.

Kaliteli malzemelerin yanı sıra, teleskop ile gelen birçok aksesuar da, teleskobun kaliteli malzemelerini aratmıyor. Yani, aksesuarlarda dahi kullanılan malzemeler gerçekten çok üst seviyede imal edilmiş. Farklı markalarda aksesuarların bu kadar kaliteli olması çok zor bulunur. Fakat Bresser, tamamen tüketiciyi düşünerek yapmış ve şuana kadar üretilen en iyi Bresser serisi…

Not: Bresser Klasik 60-900mm teleskobunun orantısal ölçüleri: Odak uzaklığı; 900mm olup, açıklığı; 60mm’dir. Ayrıca, teleskop ile gelen 2 adet göz merceği de bulunmaktadır.

Bresser klasik 60-900mm ay

Bresser 60-900mm İle Gözlemlenecek Gezegenler

Teleskobun fiziksel ve yüzeysel malzeme kalitesi oldukça iyi fakat, bu denli bir teleskop için; renksiz refraktör çok düşük bir özellik olarak kalmış. Renksiz refraktör, derin uzay cisimlerinin renklerini daha da belirginleştirmeye yarayan bir nevi göz merceği diyebiliriz. Fakat Bresser, bu teleskobun da ne yazık ki renkli refraktör kullanmak istememiş. Ancak, gezegen gözlemleri çok iyi bir seviyede ve gezegenlerin renklerini olabildiğince net görebiliyorsunuz.

Bresser klasik 60-900mm Satürn

Bresser 60-900mm Almalı Mıyım?

Genellikle acemiler yani, amatör olarak gözlem yapan kişiler için üretilen teleskop, özellikleri ve cisim bulucu motorları sayesinde orta düzey gözlemcilerinde kullanabileceği bir teleskop olmuş. Kısacası, teleskopta kullanılan tüm malzemeler ve mercekler, ummadığınız derecede kaliteli gözlem yapmanızı sağlıyor. Ayrıca, uzun ömürlü bir teleskop istiyorsanız, alman markası olan Bresser, tam size göre…

Yorum Gönder