Heider Pro Zoom X1 Kara Teleskop İncelemesi

Heider Pro Zoom X1 Kara Teleskop İncelemesi

Heider pro zoom x1, doğa gözlemleri ve doğa fotoğrafçıları için üretilmiş, keskin yükseltme gücü sağlayan Heider marka bir teleskoptur. Genellikle bu tür teleskoplar; scope teleskoplar olarak bilinirler. Yani, diğer teleskoplar gibi uzun, kalıplı fiziksel yüzeyleri yoktur. Ancak, diğer teleskoplardan daha iyi görüntü verebilir ve özel dizayn mercekleri sayesinde, gözlem yapılan yerdeki en ince ayrıntıyı dahi ışık toplama gücü özelliğini kullanarak pürüzsüz bir şekilde gözlem olanağı sağlar.

Heider pro zoom x1 teleskop incelemesi

Heider Pro Zoom x1 Özellikleri

Heider pro zoom x1 kara teleskobu, keskin mercek yapıları ve lensleri sayesinde tam 60x büyütme sağlıyor. Ve böylece, doğa fotoğrafçıları için hd yani, net görüntüler elde edebiliyor. Diğer teleskop markaları gibi, en yüksek zoomlarda görüntüde kaymalar ve matlaşmalar meydana gelmiyor. Ancak, Heider pro zoomda da; yüksek derecede zoom yaptığınız da görüntüde çok az bir seyrekleşme oluyor.

Bunun sebebi; gözlem yaptığınız yerin %100 ışıklandırılmasından kaynaklanıyor. Yani, gözlem yapacağınız yerde bulunan ışık kaynaklarını, mercekler otomatik olarak algılıyor ve gözlem yapılan yerdeki tüm nesneleri size göz derecesinde yansıtmaya çalışıyor. Teleskobun fiziksel özelliklerine gelecek olursak; Heider x1, boyutsal olarak çok kibar ürün. Kamplara, doğa gezilerine rahatlıkla götürebilir ve küçük masa tripodu sayesinde engelsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Heider pro zoom x1 kara teleskobunun mercek ve boyut yapıları ise, diğer teleskoplara nazaran daha hafif ve daha kaliteli olarak imal edilmiş. Teleskobun büyütme(zoom) oranı 20x-60x olup, merceksel çapı 60mm olarak dizayn edilmiş.

Heider pro zoom x1 Ay gözlemleri

Heider Pro Zoom x1 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Heider x1, ne kadar doğa gözlemleri ve doğa fotoğrafçıları için üretilse de, aslında astronomik teleskop olarak da kullanılabilir. Çünkü, teleskobun içerisinde ve dışarısında bulunan mercekler, çift zamanlı olarak lensler üzerinden kurulmuş. Yani, lensler o kadar iyi ve o kadar kaliteli görüntü sağlıyor ki, gezegen gözlemleri içinde kullanılabilir olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Heider pro zoom x1 zoomlu ay

Heider Pro Zoom x1 Almalı Mıyım?

Gezegen gözlemleri için yani, astronomik teleskop için almak istiyorsanız, diğer astronomik teleskopları önerebilirim. Ancak, doğa ve kamp gözlemleriniz için almak istiyorsanız, kesinlikle Heider markasından şaşmamalısınız. Heider ve Celestron markaları, doğa, spot gözlemleri için en iyi teleskop markaları arasındadırlar.

Not: Heider Pro Zoom X5 Teleskop İncelemesini okumak için, buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Gönder