Heider Pro Zoom X5 Teleskop İncelemesi

Heider Pro Zoom X5 Teleskop İncelemesi

Heider pro zoom x5, Heider markasının şuana kadar üretmiş olduğu en iyi; kara ve gökyüzü teleskopları arasında, diyebilirim. Çünkü, bu markanın daha önce üretmiş olduğu teleskoplar, sınırlı bir alan içerisinde büyütme yapabiliyordu. Ancak, Heider X5 sayesinde, mercekler daha kaliteli ve merceklerin içerisinde katmanlar oluştuğu için, 75x oranında bir büyütme gücü ile teleskop çalışıyor. Ayrıca, Heider pro zoom x5 kara teleskobu, Heider markasının güvencesi altında imal ediliyor ve askeri seviyelerde teleskop üretimi yapılıyor. Yani, Heider pro zoom x5’de, su geçirmeme ve merceklerin nemlenmeme gibi özellikleri bulunuyor.

Heider pro zoom x5 teleskop incelemesi

Heider Pro Zoom X5 Özellikleri

Askeri standartlarda üretilen Heider X5 teleskobu, 7 katmandan oluşan mercek kalitesi ile ve büyütme gücü ile diğer teleskop markalarına nazaran, daha iyi görsel gözlem açısı sunuyor. Böylece, Heider ile yapacağınız kara ve gökyüzü gözlemlerinde; daha kaliteli, daha orijinal görüntü elde edebiliyor. Ayrıca, merceklerin içerisinde ve teleskop borusunun içerisinde bulunan, nemlenmeyi önleyen azot gazı da ince bir ayrıntı olarak düşünülmüş.

Soğuk, sıcak havalarda yapacağınız gözlemler, azot gazı sayesinde mercekleri buharlanmadan ve nemlenmeden koruyacak, merceklerde aşılanmayı önleyecektir. Azot gazının yanı sıra, yine teleskop borusunun içerisine monte edilen güneş ışınlarını engellemeye yarayan jelatin, gözlemlerde net bir görüntü alanı oluşturuyor. Jelatinin, gökyüzü gözlemlerinde yüksek seviyede katkısı bulunuyor.

Not: Heider pro zoom x5 teleskobunun maksimum büyütme gücü; 25x ila 75x olup, objektif/mercek çapı; 100mm’dir. Ayrıca teleskop, 5000 metreyi 65 metre görüş alanına getiriyor.

Heider pro zoom x5 jüpiter

Heider Pro Zoom X5 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Heider X5 ile gözlemlenecek gezegenler, aslında fazlası ile var. Çünkü, teleskobun objektif veya mercek çapı, olağanüstü seviyede çalışıyor. Ayrıca, mercekler ile büyütme gücü eş zamanlı olarak çalıştığı için; ışık toplama gücü, gökyüzünde bulunan birçok gök cismini kendi orijinal renkleri ile gözlemletme şansı sağlıyor.

Not: Heider pro x5 ile yapacağınız gök yüzü gözlemlerinde, Güneş Sistemi içerisinde bulunan dev gezegenleri ve derin uzay cisimleri gibi; nebula, bulutsuları gözlemleyebilirsiniz.

Heider pro zoom x5 ay

Heider Pro Zoom X5 Almalı Mıyım?

Bir önceki konumuzda; Heider Pro Zoom X1 Kara Teleskop İncelemesini yapmıştım. Heider X1, Heider X5 kadar kaliteli ve büyütme gücü yüksek olmasa da, bütçe bakımından oldukça ideal gelebilir. Fakat Heider X5 teleskobu, ülkemizde yüksek bir rakamda satılıyor. Rakamları ve teleskobun kendisini göz önünde bulundurursak, fiyatı biraz daha düşük olabilirdi. Şimdiden Heider ile iyi gözlemler diliyorum.

Yorum Gönder