Konus 1729 Teleskop İncelemesi

Konus 1729 Teleskop İncelemesi

Konus teleskopları, dürbünleri kadar bilinmese de piyasada çok tutulan ve yeni başlayanlar için uygun görülen ürünler arasında yerini alıyor. Bu üründe, yani incelemesini yapacağım teleskop da, henüz astronomiye yeni merak sarmış ve gökyüzünü yeni yeni başlamaya çalışanlar için altın değerinde bir teleskop. Çünkü, teleskobun kullanım uygunluğu ve gözlem gücü, rakip teleskoplara göre biraz daha avantajlı üretilmiş. Konus 1729, tamamen ve her ayrıntısı, kullanıcı gücü ile yönlendiriliyor. Bu da, hem teleskop kullanımını hem de gözlemde cisimleri izlemenizi, kolayca öğrenmenizi hedef alıyor.

Konus 1729 teleskop incelemesi

Konus 1729 Özellikleri

Konus 1729 teleskobunun, diğer üstün teleskoplar gibi çok büyük bir özelliği yok. Ancak, teleskobun içerisinde yer alan mercekler, Konus markasının dürbünlerde kullandığı yansıtmalı merceklerden oluşuyor. Yani, ışık toplama gücünün yetmediği ve gök cisimlerinin daha parlak gözüktüğü ortamlarda, yansıtmalı mercekler sayesinde görüntüyü %60 daha net görebiliyorsunuz. Ayrıca, bu özellik sadece Konus markalarında yer alıyor.

Konus 1729’un teslimat kargosunda gelen aksesuarlarına değinecek olursak; alüminyum bir tripod ve İngilizce kullanım kılavuzu içeren bir CD ile geliyor. Ayrıca, 6-28’lik bir de oküler tüp hediye ediliyor. 6-28’lik olan ve hediye edilen bu tüp, teleskobun orijinal tüpünde sorun olmasına karşı teslimat kargosu ile birlikte teslim ediliyor. Bunların yanı sıra, Konus 1729’un odak uzaklığı; 600mmaçıklığı; 50mm olarak imal edilmiş.

konus 1729 ay

Konus 1729 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Konus 1729 ile yapacağınız derin uzay ve gezegen gözlemleri, Celestron gibi dev markalar ile yapmış olduğunuz gözlemler gibi değil. Çünkü, dev markalarda kullanılan mercek yapıları ve güçleri, bu teleskopların neredeyse 40 katına eş değer. Fakat, Konus ürünleri de diğer ürünlerden 2 kat daha sağlam ve daha güzel gözlem yapma kapasitesine sahip. Ayrıca, 1729 serisi ile; Ay ve dev gaz gezegenlerini gözlemleyebilirsiniz.

konus 1729 jüpiter

Konus 1729 Almalı Mıyım?

Yetişkinlerin ve çocukların kullanabileceği bir ürün olan Konus 1729, rakip teleskoplardan daha ucuz ve daha işlevsel diye düşünüyorum. Eğer yeni başlayacak ve yeni gözlem yapacaksanız, Konus gibi köklü bir markadan şaşmamakta fayda var.

Yorum Gönder