Celestron 114 LCM Teleskop İncelemesi

Celestron 114 LCM Teleskop İncelemesi

Celestron 114 LCM, Celestron markasının son yıllarda üretmiş olduğu ve bilgisayar destekli, teknolojik teleskop modelidir. Yeni bir seri üretime geçen Celestron markası, LCM modeli ile merceklerinin boyutlarını ve teleskobun fiziksel hafızasını daha da iyi duruma getirmiş gözüküyor. Çünkü Celestron’un diğer modellerinde, yani PowerSeeker, AstroMaster gibi modellerinde bulunmayan ek özellikleri, bu serisine eklemiş. Ayrıca, Celestron 114 LCM teleskobunun tam destekli bilgisayar hafızası olması da, ürüne ayrı bir önem ve değer katmış.

celestron 114 lcm teleskop incelemesi

Celestron 114 LCM Özellikleri

Daha çok yeni başlayanlar için üretilen Celestron 114 LCM teleskobu, profesyonel gözlemciler için de ideal bir ürün olarak piyasaya sunulmuş durumda. Teleskobun çoğu özelliği; diğer rakip teleskoplardan çok üstün bir şekilde dizayn edilmiş. Örneğin; mercek kaliteleri, Orion gibi üstün markalardan çok daha kaliteli ve işlevsel bir durumda. Ayrıca, 114 LCM teleskobunda kullanılan mercekler, PowerSeeker serisinde kullanılan merceklerden daha geniş görüntü sağlıyor.

Geniş görüntü ile gözlem yapmanın en büyük avantajı ise; gök cisimlerini daha yakından ve orijinal renkleri ile görebiliyorsunuz. Hatta, LCM serisinin içerisinde bulunan ve teslimat kargosu ile gelen bilgisayar hafızası, gök cisimlerinin orijinal renklerini de, teknolojik aksamları sayesinde kullanıcıya otomatik olarak veriyor. Kısacası, teleskobun ışık toplama gücü bilgisayarın yapay zekası tarafından yönetiliyor.

Not: Celestron 114 LCM teleskobunun odak uzaklığı; 1000mm. Geniş açıklığı ise; 114mm’dir. Ayrıca, teslimat kargosunda gelen göz mercekleri; Plössl markasının en kaliteli mercekleri olarak kullanıcıya gönderiliyor.

celestron 114 lcm satürn

Celestron 114 LCM İle Gözlemlenecek Gezegenler

Geniş açıklığı ve geniş mercekleri sayesinde, dev gezegenleri, derin uzay cisimlerini kaliteli bir şekilde gözlemleyebilir, bilgisayar hafızasında bulunan 80.000 gök cismini, ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

celestron 114 lcm ay

Celestron 114 LCM Almalı Mıyım?

Ülkemize göre fiyatı çok yüksek olsa da, uzun ömürlü bir teleskop, ürün almak isterseniz, kesinlikle bu teleskobu kaçırmayın derim. Çünkü, hem Celestron güvencesi altında bir teleskop sahibi oluyorsunuz, hem de 2 yıl garantili bir şekilde bu ürünü kullanabiliyorsunuz. Ayrıca, yeni başlayan ve profesyoneller için ideal bir teleskop.

Yorum Gönder