Orion Skyquest XT8 Teleskop İncelemesi

Orion Skyquest XT8 Teleskop İncelemesi

Orion 8945 SkyQuest XT8 Classic Dobsonian, olarak piyasaya sürülen ve Orion’un en gözde teleskobu haline gelen bu ürün, Avrupa ve Asya’da en çok satan teleskoplar arasına girdi. Çünkü; Orion 8945 XT8, hem bütçe olarak hem de kalite olarak diğer teleskop markalarından çok daha avantajlı ve kullanıcıya odaklı imal edilmiş. Ayrıca, teleskobun dobson kundaklı olması da, yeni başlayanlar ve orta düzeydeki gözlemciler için en önemli detay, diyebilirim.

Orion skyquest xt8 teleskop incelemesi

Orion Skyquest XT8 Özellikleri

Bu teleskobun en büyük özelliği, az önce de söylediğim gibi; dobson kundaklı olmasıdır. Dobson kundaklı teleskoplar, yeni başlayan ve orta düzeydeki teleskop kullanıcıları için, daha basit bir arayüz ve daha kolay bir kullanım içerir. Eğer sizde, teni bir teleskop almak istiyor ve teleskop kullanımı bilmiyorsanız, ilk teleskobunuzu dobson kundaklı alabilirsiniz. Emin olun, gözlem açısından da kalite açısından da çok büyük farklar göreceksiniz.

Ayrıca, Orion Skyquest XT8 teleskobu; içerisinde 8’ inçlik bir ayna barındırıyor ve bu ayna sayesinde, gözlemleriniz daha kaliteli oluyor. Aynanın bir diğer özelliği ise, derin uzay cisimlerinde daha parlak ışık elde edebiliyor. Yani, herhangi bir nebula veya galaksi gözlemlerinizde, gözlemlediğiniz gök cisminin renklerini daha detaylı olarak görebiliyorsunuz.

Not: Orion Skyquest XT8 teleskobunun odak uzaklığı; 1200mm, açıklığı ise; 8’ inç’dir.

Orion skyquest xt8 nebula

Orion Skyquest XT8 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Orion Skyquest XT8 ile gözlemlenecek gök cisimleri, oldukça fazladır. Çünkü, teleskobun açıklık kısmı ciddi derecede büyük bir ayna içeriyor. 8’ inçlik bu ayna sayesinde, sayısız derin uzay gözlemleri, doğa gözlemleri ve daha birçok etkinlik gözlemleri yapabilirsiniz.

Orion skyquest xt8 jupiter

Orion Skyquest XT8 Almalı Mıyım?

Orion’un son teknolojik ekipmanları ile donatılmış bu teleskop, diğer rakip teleskoplardan daha kaliteli hissi veriyor. Eğer, 2000 TL civarında bir bütçe sağlarsanız, kesinlikle Orion’un XT8 teleskobunu kaçırmayın derim.

Orion skyquest xt8 ay

Yorum Gönder