Celestron 21023 76mm Teleskop İncelemesi

Celestron 21023 76mm Teleskop İncelemesi

Celestron 21023 76 mm Cometron FirstScope adı ile tanınan ürün, son dönemin en kaliteli kundak yapısına sahip teleskobu olarak biliniyor. FirstScope kundaklı ürün, teleskop devi Celestron’un imzasını taşıyor. Hem gözlem kalitesi, hem de malzeme kalitesi olarak gerçekten çok iyi bir şekilde imal edilmiş. Ayrıca, gezegen gözlemlerine nazaran açık havalarda derin uzay gözlemi de yapma şansını Celestron 21023 teleskobu kullanıcılarına sunuyor.

Celestron 21023 76mm teleskop incelemesi

Celestron 21023 Özellikleri

Celestron 21023 özellikleri, diğer FirstScope teleskoplarına nazaran daha iyi bir gözlem açısı sunuyor. Çünkü, teleskobun içerisinde daha doğrusu merceklerinde kullanılan ince jelatinler, gök cisimlerinin daha kaliteli, net gözlemlenmesine olanak sağlıyor. Ayrıca, teleskobun dış malzeme hatlarında yer alan tüp merkezi, gerçekten son derece sağlam malzeme yapısına sahip. Kolay kolay yıpranmayacak ve kırılmayacak bir malzeme ile üretimi yapılmış.

Celestron 21023’te kullanılan bir başka avantaj ise, diğer kundaklı yapılara göre fiyatının 1-2 katı daha aşağılara satılması, diyebilirim. Diğer marka teleskoplar yerine, Celestron markasını hem kalite açısından hem de fiyat açısından gözünüz kapalı seçebilirsiniz.

Celestron 21023 mars

Celestron 21023 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Aslında Celestron 21023 teleskobu ile birçok gezegeni fazlası ile gözlemleyebilirsiniz. Ancak, havanın açık ve bulanık olmaması gerekiyor. Çünkü, FirstScope teleskopları ne yazık ki kapalı havalarda kaliteli, güzel bir gözlem yapamıyor. Eğer sizin için bu dezavantaj olmayacaksa, bu teleskop ile açık havalarda daha güzel gözlemler yapabilirsiniz.

Gözlemlenecek gezegenler ve farklı gök cisimleri ise; Jüpiter ve doğal uyduları, Mars, Satürn, Ay ve birkaç Nebula.

Celestron 21023 jupiter

Celestron 21023 Almalı Mıyım?

Celestron’un üretmiş olduğu FirstScope teleskopları, piyasanın en sağlam ve en kaliteli ürünleri arasında yer alıyor. Eğer başka bir marka FirstScope teleskobu düşünüyorsanız ve özellikleri ne kadar büyük, değerli olursa olsun, kesinlikle Celestron’un modellerini öneriyorum. Ve, Celestron 21023’te şiddetle önerdiğim teleskoplar arasında yer alıyor.

Yorum Gönder