Celestron 21088 Omni XLT 102 Teleskop İncelemesi

Celestron 21088 Omni XLT 102 Teleskop İncelemesi

Celestron 21088 Omni XLT 102 adı ile piyasalarda yer alan üstün teknolojiye sahip teleskop, Celestron’un mercek kalitesine sahip olarak kullanıcılara sunuluyor. Celestron’un diğer serilerine nazaran daha kaliteli olarak ürettiği bu teleskopta, şık dizaynı ve mercek yapıları dikkat çekiyor. Ayrıca, Celestron 21088 teleskobu; PowerSeeker ve AstroMaster teleskoplarından daha detaylı, görselli gözlem yapabiliyor. Yani, diğer teleskoplara veya diğer teleskop markalarına göre, çok daha iyi renk görüntüsü sağlıyor. Gezegenleri, gök cisimlerini kendi renkleri ile görebiliyor ve edit programlarına gerek kalmadan, gözlemleyebiliryorsunuz.

Celestron 21088 omni xlt 102 teleskop incelemesi

Celestron 21088 Özellikleri

Celestron 21088 omni xlt 102 özellikleri, bu teleskopa dengi diğer markalara göre gerçekten çok iyi ve gök cisimlerini çok temiz bir şekilde gözlemleyebiliyorsunuz. Temiz bir gözleme sahip bu teleskobun en can alıcı özelliği, mercek yapılarının daha sivri ve kundak yapısının refrektör olması, diyebilirim. Çünkü, refrektör kundağa sahip teleskoplar; diğer kundaklar gibi kısıtlayıcı gözlem yapısını ortadan kaldırır ve daha net bir görüntü elde etmenize olanak sağlar. Bu teleskopta da Celestron, kullanıcılarına avantaj sağlamak istemiş ve omni xlt 102 teleskobuna, net, kaliteli mercek yuvalarını yerleştirmiş.

Not: Celestron 21088 teleskobunda yer alan odak uzaklığı; 1000mm olup, açıklığı ise; 102mm’dir. Ayrıca, teleskop içerisinde gelen bulucu dürbünün rakamsal açıklığı ise; 6x30’dur.

Celestron 21088 jupiter

Celestron 21088 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Celestron’un 21088 serisi, gerçekten olağanüstü bir açıklığa ve odak uzaklığına sahip. Her ne kadar fiyatı yüksek de olsa, ömürlük ve kaliteli bir gözlem yapabilen teleskop almış olursunuz. Gözlem notlarına gelecek olursak; bu teleskop ile derin uzay cisimlerini ve gezegenleri rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca, nebulalar, galaksiler, yıldız kümeleri gibi birçok derin ve sönük cisimleri de rahatlıkla, basit bir şekilde inceleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken; bulucu dürbünü aktif edip, gök cisimlerini izlemek olacaktır.

Celestron 21088 saturn

Celestron 21088 Almalı Mıyım?

Az önce dediğim gibi; fiyatı yüksek de olsa, gerçekten parasının her kuruşunu hak eden bir teleskop, diyebilirim. Çünkü, Celestron bu tip teleskopları çok temiz ve kaliteli üretiyor. Ayrıca, teleskopta yaşadığınız her soruna garanti veriyor ve böylece gönül rahatlığı ile kullanabiliyorsunuz. Eğer bütçeniz sınırlı değilse, gerçekten teleskobu alabilirsiniz.

Celestron 21088 ay

Yorum Gönder