Orion Observer 80ST 80mm Teleskop İncelemesi

Orion Observer 80ST 80mm Teleskop İncelemesi

Orion Observer 80ST 80mm, Orion’un son derece güzel ve kaliteli ürettiği nadir teleskoplardan birisidir. Bu teleskobun en iyi özelliği; A+ kalite merceklere sahip olmasıdır. Bu teleskopta kullanılan mercekler, Celestron’un 127 EQ serisinde kullandığı merceklerin aynısı, diyebilirim. Ayrıca Orion markası, son dönemlerde ürettiği mercekler ile de adından sıkça söz ettiriyor. Çünkü, Orion Observer 80ST 80mm’de kullandığı mercekler, tamamen kendi üretimleri ve ışık toplama güçleri harika çalışıyor.

Orion Observer 80ST 80mm teleskop incelemesi

Orion Observer 80ST 80mm Özellikleri

Orion 80 ST 80mm’de kullanılan çoğu özellik, teknoloji harikası diyebiliriz. Çünkü, bu teleskopta ilk göze çarpan kaliteli malzeme; mercekler. Mercekler o kadar titiz yerleştirilmiş ki, gözlem yaptığınızda birçok gök cisminin görsel açıdan muhteşem olduğunu anlayabiliyorsunuz. Ayrıca, mercekler ışığı çok temiz bir şekilde topluyor. Yani, derin uzay gözlemlerinde yapacağınız galaksi, nebula gibi gözlemlerde, teleskobun ışık toplama gücü üst düzey bir şekilde çalışıyor.

Not: Orion Observer 80ST 80mm’nin odak uzaklığı; 400mm, açıklığı ise; 80mm’dir. Ayrıca, teleskobun teslimat kargosunda gelen ‘’eğitim cd’leri ve kitapları‘’ bulunmaktadır.

Orion Observer 80ST 80mm saturn

Orion Observer 80ST 80mm İle Gözlemlenecek Gezegenler

Orion’un Observer serisi olarak üretilen 80ST ile gözlemlenecek gezegenler, fazlasıyla var, diyebilirim. Güneş Sistemi içerisindeki çoğu gezegeni ve derin uzay cisimlerini rahatlıkla ve kolaylıkla izleyebilirsiniz. Ancak, gezegen ve derin uzay gözlemlerinde havanın açık olması çok önemli. Çünkü, kapalı havalarda ne yazık ki teleskop, ışık toplama gücünü eş zamanlı olarak çalıştıramıyor ve mercekler düzgün, net bir görüntü elde edemiyor. Bunun için, açık havalarda gözlem yapabilirsiniz.

Orion Observer 80ST 80mm ay

Orion Observer 80ST 80mm Almalı Mıyım?

Orion, Celestron gibi kaliteli merceklere sahip nadir teleskoplardan. Eğer bu teleskobu almak istiyorsanız, Celestron’un alternatifi olarak düşünebilirsiniz. Mercek ve malzeme kalitesi olağanüstü…

Yorum Gönder