Petrix TP600 Aynalı Teleskop İncelemesi

Petrix TP600 Aynalı Teleskop İncelemesi

Petrix TP600 teleskobu, yetişkinlere yönelik veya gençlere yönelik değil. Bu teleskop, çocuklara yönelik yapılmış bir gözlem aracı. Eğer, yetişkin biriyseniz ve gözlem yapmak için bu teleskobu almak istiyorsanız, kesinlikle Petrix tp600 aynalı teleskobu önermiyorum. Çünkü bu teleskop ile, sadece Ay gözlemi yapabiliyorsunuz. Teleskobun içerisinde kullanılan birçok materyal, diğer gezegen ve derin uzay gözlemlerini desteklemiyor, yetmiyor.

petrix tp600

Petrix TP600 Özellikleri

Petrix tp600 teleskobunun özellikleri, diğer benzer teleskoplara nazaran daha yüksek tutulmuş. Yani, biraz da olsa parasının değerini verebiliyor. Fakat, derin uzay ve gezegen gözlemlerinde ne yazık ki, içerisinde kullanılan malzemeler yetersiz kalıyor. Bu yüzden, teleskobu satın alırken, gözlem planınıza göre değerlendirmeye almanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Aksi taktirde, teleskoptan çok büyük gözlem değerleri beklememek gerekiyor.

Ayrıca, çocuklara yönelik yapılan bu teleskobun teslimat kargosunda; 1 adet bulucu dürbün geliyor. Bu teleskobun denginde diğer markalarda bulucu dürbün gelmiyor. Petrix tp600 teleskobuna bu özellik, artı bir değer kazandırıyor. Yani, teleskobun yanında ayrı bir aparat almanıza gerek kalmıyor.

Not: Petrix tp600 teleskobunun odak uzaklığı; 360mm, açıklığı ise; 50mm olarak imal edilmiş.

Petrix TP600 İle Gözlemlenecek Gezegenler

Petrix tp600 teleskobu ile gözlemlenecek gezegenler, hiç yok diyebilirim. Çünkü, teleskobun malzeme yapısı gezegenleri gözlemleyebilecek kapasite de değil. Fakat, ayrı aparatlar alarak tp600 teleskobu ile gezegen gözlemleri yapabilirsiniz. Fakat, teleskobun orijinal hali ile gezegen gözlemi yapmak, imkansız diyebilirim.

Bunların yanı sıra, Petrix tp600 ile; güzel bir şekilde Ay gözlemi yapabilirsiniz. Teleskobun malzeme yapıları, Ay gözlemlerini destekliyor ve güzel, sade bir görüntü alabiliyorsunuz.

petrix tp600 ay

Petrix TP600 Almalı Mıyım?

Çocuklara gözlem araçlarını sevdirmek istiyorsanız, Petrix TP600 teleskobunu öneriyorum. Fakat, yetişkin ve orta dereceli teleskop istiyorsanız; diğer markalara ve üstün özellikli teleskoplara yönelmekte fayda var.

Yorum Gönder