Zoomex 60F700TX Teleskop İncelemesi

Zoomex 60F700TX Teleskop İncelemesi

Zoomex 60f700tx teleskobu, Zoomex’in üretmiş olduğu teleskoplara nazaran çok daha kaliteli ve çok iyi gözlem yapabiliyor. Zoomex’in son yıllarda geliştirmiş olduğu bu teleskop, alüminyum gövde ve yeşil jelatinli mercekler ile çok daha üst seviyelerde yer alıyor. Yani, Zoomex 60F700TX teleskobu ile yaptığınız gözlemlerde, çok daha üst düzey gözlem yapabiliyor, gezegenler veya gök cisimlerinin renklerini orijinal olarak görebiliyorsunuz.

Zoomex 60f700tx

Zoomex 60F700TX Özellikleri

Zoomex 60f700tx özellikleri, önceki Zoomex teleskoplarından neredeyse 2 kat daha gelişmiş malzemelere sahip. Gelişmiş malzemeler sayesinde, hem gözlem kalitesi hem de teleskobun fiziksel ve yüzeysel kaliteleri çok daha sağlam gözüküyor. Teleskop içerisinde kullanılan mercekler ise, Celestron markasında kullanılan ‘’green cam’’ özelliği ile kaplanmış. Yani, ‘’yeşil mercekler’’ sayesinde; gök cisimlerini daha net olarak görebileceksiniz.

Not: Zoomex 60f700tx teleskobunun odak uzaklığı; 700mm olup, açıklığı; 60mm’dir. Ayrıca, teslimat kargosunda gelen teleskop çantası da ürünün yanında hediye olarak verilmektedir.

Zoomex 60f700tx Ay

Zoomex 60F700TX İle Gözlemlenecek Gezegenler

Zoomex ile Ay gözlemleri çok başarılı diyebilirim. Fakat, gezegen gözlemlerinde ne yazık ki; teleskopta kullanılan malzemeler yetersiz kalıyor. Örneğin; Jüpiter gezegenini gözlemlemek ve incelemek istiyorsunuz, teleskop ile gezegene baktığınızda, merceksel yapı ve odak uzaklığı yetersiz kaldığı için, gezegenin ayrıntılarını ve tam rengini görmekte zorluk çekiyorsunuz.

-Aşağıda yer alan Jüpiter fotoğrafı, Zoomex 60f700tx teleskobu ile çekilmiştir.

Zoomex 60f700tx jupiter

Zoomex 60F700TX Almalı Mıyım?

Çocuklar ve amatörler için uygun olan Zoomex 60f700tx teleskobu, önceki teleskop serilerine göre çok daha iyi kaliteye sahip. Eğer, kara gözlemi veya sınırlı sayıda gök cismi izlemek, gözlemlemek isterseniz, Zoomex teleskobunu öneriyorum. Fakat, daha kaliteli gözlem yapmak ve derin uzay cisimlerini izlemek istiyorsanız, Zoomex sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Yorum Gönder