Celestron NexStar 127 SLT Teleskop İncelemesi

Celestron NexStar 127 SLT Teleskop İncelemesi

Celestron NexStar 127 SLT, gözleme başlamak için harika bir üründür. Ayrıca, Celestron hafızasına sahip olan 127 SLT teleskobu, yüksek kaliteli çoklu/kaplamalı optiklere sahiptir. Yani, bu teleskopta kullanılan kaliteli merceklerin üzerinde, ince ve net gözlem yapmanıza olanak sağlayan jelatinler mevcut. Böylece teleskop, kullanıcının daha iyi gözlemler yapmasına yardımcı oluyor.

celestron nexstar 127 slt teleskop incelemesi

Celestron NexStar 127 SLT Özellikleri

Celestron nexStar 127 slt teleskobunun en iyi özelliği, Maksutov-Cassegrain tasarımına sahip bir teleskop olmasıdır. Katadioptrik teleskoplar olarak da bilinen Maksutov-Cassegrain teleskopları, reflektör veya refrakter teleskoplardan çok daha temiz gözlem yapabilir. Optikler ve ışık toplama sistemleri, bir reflektör veya kırılma alanından daha gelişmiş olduğundan, katadioptrik optikler, ikili yıldız sistemleri veya gökyüzü fotoğrafçılığı yapmak için en iyi tercihlerden bir tanesidir.

Not: Celestron 127 SLT teleskobunun odak uzaklığı; 1500mm (59 inç) olup, açıklığı; 127mm (5 inç)’dir. Ayrıca, teleskoba Celestron tarafından monte edilen, büyük bir gökyüzü haritası vardır. Bu harita sayesinde birçok gök cisminin yerini saptayabilir, otomatik bulucu ile gözlemleyebilirsiniz.

celestron nexstar 127 slt saturn

Celestron NexStar 127 SLT İle Gözlemlenecek Gezegenler

NexStar 127 SLT teleskobu ile gözlemlenecek gezegenler, hayli bir fazla, diyebilirim. Çünkü, teleskobun kundak yapısında yer alan hafıza, tamamen kaliteli gözlem yapmaya programlanmış bir şekilde kullanıcıya teslim ediliyor. Böylece, istediğiniz bir gök cisminin, teleskopta yer alan koordinatlarını girdiğinizde, teleskopta yer alan otomatik bulucu kullanıcıyı hatasız bir şekilde yönlendirebiliyor.

celestron nexstar 127 slt mars

Celestron NexStar 127 SLT Almalı Mıyım?

NexStar serisi, Celestron’un bilinen ve en kaliteli olarak piyasaya sürdüğü teleskop serilerinden birisidir. 127 SLT ürünü de, gerçekten çok kaliteli bir şekilde imal edilmiş. Eğer bütçenizi biraz zorlayarak teleskobu satın alırsanız, ömürlük ve en üst düzeyde bir teleskop sahibi olmuş olursunuz.

celestron nexstar 127 slt jupiter

Yorum Gönder